tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pocztówki z wojska. Ciężkie szkolenie enduro

Pocztówki z wojska. Ciężkie szkolenie enduro

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.21, 14:39 Drukuj

Mówią, że nie zna życia, kto nie służył w marynarce. W wojskach lądowych też nie jest lekko, co wyraźnie widać na archiwalnym filmie dokumentującym szkolenie motocyklowe w brytyjskiej armii.

W czasach, kiedy motocykle terenowe nie przypominały jeszcze zbytnio swoich dzisiejszych odpowiedników, jazda po bezdrożach wymagała dużo więcej wysiłku i umiejętności. Brytyjscy szeregowcy szlifowali formę w dość spartańskich warunkach, a nadzorujący ich oficerowie nie mieli w sobie krzty pobłażliwości i ojcowskiego podejścia, jakie prezentują dzisiejsi instruktorzy w szkołach jazdy. Bez żadnego doświadczenia trudno było o sukces w terenie ciężkim motocyklem, a każdy brak sukcesu karany był serią pompek. Motywujące!

Chociaż film ten miejscami przypomina kolejny odcinek "Benny Hilla", to żołnierzom nie było raczej do śmiechu. Cóż, podobno im więcej krwi na poligonie, tym mniej w boju.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę