tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl-czog - Kettenkrad, czyli esencja ultra hard enduro
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl-czog - Kettenkrad, czyli esencja ultra hard enduro

Autor: Alonzo 2017.02.25, 17:12 2 Drukuj

Kettenkrad to skrót od "Kleines Kettenkraftrad HK 101", czyli "mały motorower gąsienicowy". Twórca nadał mu również demoniczną nazwę "SdKfz 2", która kojarzy się wprost z zagładą nuklearną lub czymś podobnym. I nazwa ta nie jest przypadkowa, bo pojazd ten skonstruowano do poruszania się w postnuklearnym świecie, wypełnionym stosami gruzów, kości i biegającymi Zombie.

Kettenkrad zaprojektowano w roku 1939. Miał za zadanie ciągnąć działa altylerysjkie przez śnieg, błoto i zgliszcza. Innymi słowy miał docierać tam, gdzie nie dotrze żaden inny pojazd o podobnych gabarytach.

NAS Analytics TAG

SdKfz 2 pasował do komory ładunkowej samolotów Junkers Ju-52 i miał być na wyposażeniu wojsk lotniczych. Producentem był niemiecki NSU. Co ciekawe, w późniejszym okresie podobne pojazdy produkowały polskie zakłady Stoewer (obecnie ulica Niemcewicza w Szczecinie).

Kettenkradem może podróżować kierowca oraz dwóch pasażerów. Z tyłu można do niego przyczepić 20. milimetrowe działko przeciwlotnicze lub działo przeciwczołgowe. NSU zrobiło dla Kettenkrada również przyczepę, zwaną Sonderanhänger 1.

 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr