tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl-czołg - Kettenkrad, czyli esencja ultra hard enduro NAS Analytics TAG
2019 11 03 KTM EXC Zestaw Bonusowy 2020 billboard
NAS Analytics TAG

Motocykl-czołg - Kettenkrad, czyli esencja ultra hard enduro

Autor: Alonzo 2017.02.25, 17:12 2 Drukuj

Kettenkrad to skrót od "Kleines Kettenkraftrad HK 101", czyli "mały motorower gąsienicowy". Twórca nadał mu również demoniczną nazwę "SdKfz 2", która kojarzy się wprost z zagładą nuklearną lub czymś podobnym. I nazwa ta nie jest przypadkowa, bo pojazd ten skonstruowano do poruszania się w postnuklearnym świecie, wypełnionym stosami gruzów, kości i biegającymi Zombie.

Kettenkrad zaprojektowano w roku 1939. Miał za zadanie ciągnąć działa altylerysjkie przez śnieg, błoto i zgliszcza. Innymi słowy miał docierać tam, gdzie nie dotrze żaden inny pojazd o podobnych gabarytach.

NAS Analytics TAG

SdKfz 2 pasował do komory ładunkowej samolotów Junkers Ju-52 i miał być na wyposażeniu wojsk lotniczych. Producentem był niemiecki NSU. Co ciekawe, w późniejszym okresie podobne pojazdy produkowały polskie zakłady Stoewer (obecnie ulica Niemcewicza w Szczecinie).

Kettenkradem może podróżować kierowca oraz dwóch pasażerów. Z tyłu można do niego przyczepić 20. milimetrowe działko przeciwlotnicze lub działo przeciwczołgowe. NSU zrobiło dla Kettenkrada również przyczepę, zwaną Sonderanhänger 1.

 

 

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę