tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Petrucci szczerze o zajęciu miejsca Lorenzo w Ducati - "byłem tańszy" NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Petrucci szczerze o zajęciu miejsca Lorenzo w Ducati - "byłem tańszy"

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.28, 12:41 Drukuj

Danilo Petrucci z zespołu Alma Pramac jest obecnie na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej MotoGP i jednocześnie najlepiej radzącym sobie kierowcą bez fabrycznego motocykla. W przyszłym roku zajmie miejsce Jorge Lorenzo w pierwszym zespole Ducati, a mocniejszy maszyna może ukazać pełnię jego możliwości.

"Petrux" od czterech lat jeździ dla Alma Pramac, zespołu satelickiego Ducati. Robi to bardzo skutecznie, regularnie kończy w pierwszej dziesiątce. Jego szansa na przebicie się do ścisłej czołówki nadejdzie w przyszłym sezonie, kiedy zastąpi Jorge Lorenzo w fabrycznej ekipie Ducati. W wywiadzie dla motogp.com, Petrucci powiedział:

Myślę, że to mój najlepszy sezon w MotoGP. W zeszłym roku miałem więcej szczęścia, w tym muszę bazować na swoich możliwościach. Presja jest mniejsza, regularnie zbieram ważne punkty i moja sytuacja wygląda korzystnie, nawet porównując z Dovi i Lorenzo.

Spowalnia mnie niestety zbyt szybkie zużywanie się opon. Jest to przewlekła sytuacja, dlatego dostaliśmy duże wsparcie od samego Ducati.

Kiedy zostałem wybrany do zespołu fabrycznego, byłem najlepszym kierowcą na maszynie Ducati w stawce, a Lorenzo nie wygrał jeszcze żadnego wyścigu. Miałem lepsze wyniki, stawałem na podium i zespół dokonał moim zdaniem oczywistego wyboru. Pomyśleli zapewne: "Petrucci wyprzedza w klasyfikacji i kosztuje piętnastą część Lorenzo, weźmy go". Kto by tego nie zrobił?

Wtedy przyszła ta niedziela, gdy Jorge wygrał, a po niej kolejne. On jednak zawsze spada na cztery łapy i dlatego zarabia takie pieniądze! Nie myślę jednak, że to niesprawiedliwe, że zajmę jego miejsce. Ducati dziś wybrałoby pewnie inaczej, ale ja czuje się przygotowany.

Zapytany, jak wyobraża sobie funkcjonowanie całkowicie włoskiej ekipy Ducati w przyszłym roku, odpowiedział:

Moją zaletą są dobre relacje z Dovizioso, możemy mieć świetny wspólny sezon pełen sukcesów. Na pewno nigdy nie postawię Doviego w sytuacji, kiedy będzie czuł się niekomfortowo w zespole. Będę go wspierał w walce o mistrzostwo. Na pewno będę w tym układzie drugim kierowcą, ale chcę być lepszy niż kiedykolwiek.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę