tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Petardy motocrossu - dwaj nastolatkowie z Polski w finale Mistrzostw Europy NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Petardy motocrossu - dwaj nastolatkowie z Polski w finale Mistrzostw Europy

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.21, 09:25 1 Drukuj

Mikołaj Stasiak ma 12 lat, a Piotr Kojrys zaledwie 11. Co ich łączy? Obaj będą reprezentować nasze barwy w finale Mistrzostw Europy na bardzo trudnym technicznie torze w czeskim Loket.

Już w ten weekend karuzela motocrossowego GP wjedzie do Czech, gdzie najlepsi zawodnicy na świecie spotkają się na ultra trudnym torze w Loket. Przy okazji zostanie tam również rozegrany finał Mistrzostw Europy juniorów, do którego zakwalifikowali się dwaj zawodnicy z Polski - Piotr Kojrys i Mikołaj Stasiak. Aby znaleźć się wśród najlepszych zawodników naszego kontynentu, należało uplasować się w pierwszej dziesiątce swojej strefy. Chłopcy dokonali tego startując regularnie i zbierając punkty w Mistrzostwach Polski Orlen MXGP, którym towarzyszyły rundy Mistrzostw Europy Strefy Północno-Wschodniej.

NAS Analytics TAG

Chłopcy mają totalnie inne charaktery, ale łączy ich wspólna wizja - w przyszłości chcą trafić do elity świata motocrossu i walczyć o mistrzostwo świata. Cel jest jeszcze daleko, ale już teraz obaj zawodnicy ciężko pracują i stają się rozpoznawalni w swoim środowisku - w swojej kategorii wiekowej są już wśród 40 najlepszych zawodników w Europie.

12-letni Mikołaj to oaza spokoju, który wyścigi umie brać na chłodno. Kalkuluje potrzeby i potrafi przycisnąć w odpowiednim momencie, zostawiając zaskoczonych konkurentów z tyłu. Ma przy tym świetną kondycję i nawet na ostatnich okrążeniach dysponuje pełnią sił. Z kolei 11-letni Piotr to totalnie drugi biegun. Szybki, twardy, nieustępliwy i kąsający od pierwszego metra. Mała torpeda i nieustępliwy wojownik.

Już w ten weekend obaj polscy zawodnicy powalczą w Czechach o swoje marzenia. Trzymamy kciuki!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę