tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odkryty wał, unikalne sprzęgło... Mamy kolejne informacje o BMW R18 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odkryty wał, unikalne sprzęgło... Mamy kolejne informacje o BMW R18

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.15, 12:30 Drukuj

BMW nie ustaje w rozpalaniu wyobraźni wszystkich, którzy nie mogą doczekać się finalnej wersji modelu R18. Kolejne informacje potwierdzają, że warto uzbroić się w cierpliwość.

Na początku grudnia poznaliśmy dane, na które zawsze patrzy się w pierwszej kolejności - czyli moc i moment obrotowy silnika. O ile 92 konie mechaniczne nie brzmią spektakularnie, o tyle moment obrotowy 162 Nm dostępny przy 3000 obr./min. robi wrażenie. Nowy boxer będzie chłodzony powietrzem i olejem. Ciekawym zabiegiem jest połączenie układu czterech zaworów na cylinder z podwójnym zapłonem i klasycznym rozrządem.

NAS Analytics TAG

Silnik będzie współpracował z sześciobiegową skrzynią. W ramach wyposażenia opcjonalnego będzie można zamówić wersję z elektrycznym biegiem wstecznym. Zamiast wałka wyrównoważającego pojawi się równoważnik, który sprawi, że doświadczymy tylko pozytywnych wibracji.

W R18 pojawi się jednotarczowe, suche sprzęgło z anty-hoppingiem. Ta kombinacja daje nam jedyne w swoim rodzaju suche, jednotarczowe sprzęgło poślizgowe. Brnąc dalej w stronę napędu trafiamy na mokry sen miłośników wałów napędowych. Gdybym miał taki motocykl, to schodziłbym do garażu i odpalał go tylko po to żeby popatrzeć na zastosowany przez BMW odkryty wał, który jest małym, ruchomym dziełem sztuki.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę