tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odkryty wa, unikalne sprzgo... Mamy kolejne informacje o BMW R18
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odkryty wa, unikalne sprzgo... Mamy kolejne informacje o BMW R18

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.15, 12:30 Drukuj

BMW nie ustaje w rozpalaniu wyobraźni wszystkich, którzy nie mogą doczekać się finalnej wersji modelu R18. Kolejne informacje potwierdzają, że warto uzbroić się w cierpliwość.

Na początku grudnia poznaliśmy dane, na które zawsze patrzy się w pierwszej kolejności - czyli moc i moment obrotowy silnika. O ile 92 konie mechaniczne nie brzmią spektakularnie, o tyle moment obrotowy 162 Nm dostępny przy 3000 obr./min. robi wrażenie. Nowy boxer będzie chłodzony powietrzem i olejem. Ciekawym zabiegiem jest połączenie układu czterech zaworów na cylinder z podwójnym zapłonem i klasycznym rozrządem.

NAS Analytics TAG

Silnik będzie współpracował z sześciobiegową skrzynią. W ramach wyposażenia opcjonalnego będzie można zamówić wersję z elektrycznym biegiem wstecznym. Zamiast wałka wyrównoważającego pojawi się równoważnik, który sprawi, że doświadczymy tylko pozytywnych wibracji.

W R18 pojawi się jednotarczowe, suche sprzęgło z anty-hoppingiem. Ta kombinacja daje nam jedyne w swoim rodzaju suche, jednotarczowe sprzęgło poślizgowe. Brnąc dalej w stronę napędu trafiamy na mokry sen miłośników wałów napędowych. Gdybym miał taki motocykl, to schodziłbym do garażu i odpalał go tylko po to żeby popatrzeć na zastosowany przez BMW odkryty wał, który jest małym, ruchomym dziełem sztuki.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr