tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW opatentowao stref zgniotu w motocyklu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW opatentowao stref zgniotu w motocyklu

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.17, 08:35 Drukuj

BMW opatentowało rozwiązanie podobne do samochodowych stref zgniotu, które jednocześnie zapobiega skręceniu koła w trakcie wypadku. Jak to działa?

Producenci motocykli w ostatnich latach skupili się przede wszystkim na minimalizowaniu ryzyka wypadku, co poskutkowało pojawieniem się różnego rodzaju systemów elektronicznych. Kiedy już do wypadku dojdzie, to motocyklista jest zdany na szczęście, fizykę, czynniki zewnętrzne oraz jakość odzieży. Rozwiązanie BMW może pomóc przede wszystkim przy zderzeniach z samochodami.

NAS Analytics TAG

Wymuszenie pierwszeństwa to wypadkowa klasyka gatunku. Motocykl uderza w samochód i przednie koło ucieka w prawo albo w lewo. Patent BMW przewiduje, że tuż za kołem znajdzie się wzmocnienie w kształcie litery "V". Dzięki niemu koło oczywiście cofnie się, ale zostanie zablokowane w pozycji na wprost. Dzięki temu zawieszenie, koło i rama staną się strefą zgniotu i przyjmą na siebie lwią część energii powstałej w wyniku zderzenia.

Oczywiście taki wspornik sprawi, że inżynierowie będą mieli trochę pracy przy projektowaniu motocykla. Oprócz kwestii wizualnej dochodzi również opracowanie odpowiednich punktów mocowań oraz sprawienie, że wspornik będzie jednocześnie lekki i mocny.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr