tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odcinkowy pomiar prdkoci w 39 nowych lokalizacjach. To setki kilometrw drg pod kontrol
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odcinkowy pomiar prdkoci w 39 nowych lokalizacjach. To setki kilometrw drg pod kontrol

Autor: Andrzej Sitek 2022.04.05, 11:14 Drukuj

39 nowych lokalizacji, autostrad i dróg krajowych, oznacza ponad 200 kilometrów nowych tras pod kontrolą systemu.

OPP umożliwia obliczenie czasu przejazdu pomiędzy punktem wjazdowym i wyjazdowym danego odcinka drogi. Skonfigurowany jest tak, by odczytywać przednie tablice pojazdów.

NAS Analytics TAG

Odcinkowy pomiar prędkości jest jednocześnie jednym z najskuteczniejszych systemów kontroli kierowców. Faktycznie - podróżując po Polsce da się zauważyć, że na fragmentach dróg objętych działaniem OPP, kierowcy jeżdżą zdecydowanie spokojniej.

Zasada działania OPP jest bardzo prosta: system automatycznie odczytuje numery rejestracyjne pojazdów i oblicza czas przejazdu pomiędzy punktem początkowym i końcowym odcinka. Tak obliczana jest średnia prędkość.

Gdzie znajdą się nowe zestawy OPP? Urządzenia obejmą odcinki autostrad A1, A2 i A4, drogi ekspresowe S7, S11 oraz S14. Do tego 14 dróg wojewódzkich, 3 powiatowe i jedna gminną. W przypadku A1 OPP pojawi się na odcinku Pomorzany - Bociany, węźle Nowy Ciechocinek - MOP Kałęczynek oraz Swarożyn. A2 fragment MOP Leonia - Kuny do PPO Żdżary, natomiast A4 Węzeł Balice - Węzeł Rudno oraz odcinek atustrady od Kostomłotów do Kątów Wrocławskich.  

Po zainstalowaniu nowych systemów ich liczba w Polsce wzrośnie do 73. W sumie OPP obejmie 400 kilometrów dróg w Polsce. Instalacja nowych urządzeń będzie trwała dość długo. Planowane zakończenie prac przewidziane jest na połowę przyszłego roku.

Ponieważ OPP jest systemem szczelnym, którego nie da się oszukać ani uniknąć, być może zastawiacie się czy jest równie skuteczny w przypadku motocyklistów. I tu niespodzianka.

OPP skonfigurowany jest tak, żeby odczytywać przednie tablice rejestracyjne pojazdów. Stąd prosty wniosek, że system rejestruje przejazd motocykla, ale nie jest w stanie go zidentyfikować. Informację tę potwierdza także firma odpowiedzialna za instalację i konfigurację OPP.

Co ciekawe, możliwość czytania tylnych tablic istnieje. Jest to kwestia ustawień systemu, a raczej jego konfiguracji zamówionej przez kupującego. Ale na razie o takiej zmianie nie słychać.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr