tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Straż Graniczna będzie mogła karać mandatami za więcej wykroczeń. Nowe uprawnienia już w drodze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Straż Graniczna będzie mogła karać mandatami za więcej wykroczeń. Nowe uprawnienia już w drodze

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.14, 09:13 Drukuj

Straż Graniczna ma otrzymać nowe uprawnienia, a chodzi o zwiększenie wachlarza wykroczeń, za które będzie mogła karać kierowców mandatami. Dzięki temu funkcjonariusze zaoszczędzą czas, a na terenach przygranicznych ma być bezpieczniej.

Jak informuje Autokult, projekt nowelizacji przepisów został opublikowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki niemu funkcjonariusze będą mogli karać kierowców za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w skutek niezachowania należytej ostrożności, naruszenie zakazu wyprzedzania, nieuprawnione oznakowanie pojazdu jako uprzywilejowanego oraz wjazd na przejazd kolejowy, kiedy nie ma takiej możliwości, bo np. są opuszczone zapory.

NAS Analytics TAG

Straż Graniczna już od dawna może karać mandatami np. za prowadzenie pojazdu bez oświetlenia, tamowanie ruchu, zanieczyszczanie drogi, niestosowanie się do znaków lub sygnałów drogowych, prowadzenie bez posiadania odpowiednich uprawnień, a nawet stwarzanie zagrożenia podczas prowadzenia pojazdu poza drogą publiczną czy wjazd do lasu bez zgody właściciela.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę