tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sposoby na nowy taryfikator mandatów. Kierowcy sięgają po aplikacje na telefon
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sposoby na nowy taryfikator mandatów. Kierowcy sięgają po aplikacje na telefon

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.04.03, 23:04 1 Drukuj

Operator aplikacji Yanosik opublikował dane z pierwszego kwartału 2022 r. Pokazują nie tylko zwyczaje kierowców, ale przede wszystkim wzrost zainteresowania oprogramowaniem, które nie tylko pokazuje obowiązujące na danym odcinku drogi ograniczenie prędkości, ale także ostrzega przed policją i radarami.

W pierwszych trzech miesiącach 2022 r. średnia dzienna liczba kilometrów przejechanych przez użytkowników aplikacji Yanosik wzrosła o około 10 mln miesięcznie. W styczniu dołączyło 188 proc. więcej użytkowników niż w 2021 r. W lutym było to 86 proc., a w marcu liczba korzystających wzrosła o 36 proc. Jak informuje cytowana przez Interię rzecznik prasowa Yanosika, Julia Langa - po wprowadzeniu nowego taryfikatora kierowcy uruchamiają aplikację nawet na krótkich odcinkach nie przekraczających 5 km.

NAS Analytics TAG

Jak wygląda zmiana zachowań? Okazuje się, że takowej nie ma. Różnice w liczbie kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami pomiędzy pierwszym kwartałem 2021 i 2022 r. są minimalne. Na przykład w styczniu 2021 r. 69,26 proc. kierowców jeździło w obszarze niezabudowanym zgodnie z przepisami, a w styczniu 2022 r. odsetek ten wynosił 70,11 proc. Największa poprawa nastąpiła w obszarze zabudowanym, gdzie w styczniu i marcu 3 proc. więcej kierowców jeździło zgodnie z ograniczeniami prędkości.

Niedawno publikowaliśmy również dane dotyczące wypadków i okazuje się, że nowy taryfikator nie zadziałał, jak tego oczekiwano. Kierowcy się przyzwyczaili do widma wysokich kar, a liczba wypadków i ofiar śmiertelnych w styczniu i lutym wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę