tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy taryfikator mandatw to prawdziwa ya zota. Policja podsumowuje pierwszy kwarta 2022 r.
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy taryfikator mandatw to prawdziwa ya zota. Policja podsumowuje pierwszy kwarta 2022 r.

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.04.20, 10:01 Drukuj

Policja podsumowała pierwszy kwartał 2022 r. pod kątem liczby wystawionych mandatów oraz oczywiście ich kwot. Nowy taryfikator nie poprawił bezpieczeństwa na polskich drogach, ale za to poprawił stan kasy państwa.

W I kwartale 2022 r. policja wystawiła więcej mandatów i osiągnęły one poziom ponad 335 mln zł. Raport przedstawiła gazeta "Rzeczpospolita". Wynika z niego, że kwota przeciętnego mandatu wzrosła z 140 do 271 zł. Policjanci nałożyli łącznie 1 mln 235 tys. mandatów, co dało wzrost o 1454 w porównaniu z rokiem ubiegłym. Najwięcej pieniędzy na mandaty wydali kierowcy na Mazowszu - 46 mln zł, a najmniej w Lubuskiem - 22 tys. zł.

NAS Analytics TAG

Nowy taryfikator nie przełożył się na bezpieczeństwo. W pierwszym kwartale doszło do 4136 wypadków, w których zginęło 418 osób, a ponad 4,7 tys. zostało rannych. Jest to wzrost w porównaniu z rokiem 2021, ale spadek jeżeli porównamy z 2020 r. Zatrzymano też więcej nietrzeźwych kierowców - w pierwszym kwartale 2022 r. było ich ponad 19 tys., a rok wcześniej - 18 478. Po wakacjach do gry wejdą jeszcze ostrzejsze przepisy, w myśl których punkty karne będą kasowane po 2 latach od zapłacenia mandatu i znikną kursy mające na celu ich zredukowanie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr