tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec z punktami karnymi, ale tylko na papierze. Pojawi si nowy wzr drukw mandatowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec z punktami karnymi, ale tylko na papierze. Pojawi si nowy wzr drukw mandatowych

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.06.30, 07:59 Drukuj

Wkrótce kierowców czeka kolejna zmiana związana z mandatami. Tym razem będzie ona dotyczyła samych druków, na których są one wypisywane. Chodzi o odcinek C formularza mandatu karnego. Z druku wydawanego kierowcy, który popełnił wykroczenie, zniknie informacja o przyznanych punktach karnych.

Jak podaje serwis Prawodrogowe.pl, w Biuletynie Informacji publicznej Rządowego Centrum Legislacji w Wykazie prac Prezydium Rady Ministrów został opublikowany projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Projekt z 30 maja zakłada wprowadzenie zmian w drukach mandatowych, która według autorów nowelizacji jest podyktowana faktem, że obecny wzór formularza nie zawiera nowych podstaw prawnych. Dlatego zostanie wprowadzony zapis "Na podstawie art. 95 § 1 i art. 96 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2022 r. poz. 1124) nałożono mandat karny w wysokości:".

NAS Analytics TAG

Kolejną ze zmian, które zostaną wprowadzone przy tej okazji, jest usunięcie informacji o uzyskanej za wymienione na mandacie przewinienia liczbie punktów karnych. Autorzy argumentują to faktem, że obecnie kierowcy mają łatwy dostęp do swojego konta punktowego, a mogą je sprawdzić chociażby przez aplikację mObywatel lub przez usługę "Sprawdź swoje punkty karne" dostępną w portalu obywatel.gov.pl. Na druku pojawi się też dodatkowe oznaczenie serii i numeru mandatu za pomocą kodu kreskowego. Obecne druki mandatowe zostaną w użyciu do momentu ich wyczerpania, ale nie dłużej niż przez 12 miesięcy od daty wejścia w życie rozporządzenia o wprowadzeniu nowych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr