tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy taryfikator mandatw ju si opatrzy. Kierowcy ponownie przyspieszyli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy taryfikator mandatw ju si opatrzy. Kierowcy ponownie przyspieszyli

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.07.18, 10:08 Drukuj

Od 1 stycznia jest z nami nowy, surowszy taryfikator mandatów, który miał być batem na kierowców i o ile w pierwszm kwartale faktycznie nim był, o tyle w drugim dane są już mniej optymistyczne.

W I kwartale 2022 r. kierowcy faktycznie zaczęli jeździć ostrożniej, co wynika z danych Biura Ruchu Drogowego KGP, z których wynika, że liczba wykroczeń popełnionych wobec pieszych spadła o 16 proc., a odsetek kierowców przekraczających prędkość o 50 km/h i więcej w obszarze zabudowanym spadł o połowę. Mówimy tu oczywiście o tych, którzy zostali na tego typu wykroczeniach przyłapani.

NAS Analytics TAG

Wraz z nadejściem nowego taryfikatora na popularności zyskała aplikacja Yanosik, która służy do informowania o zagrożeniach na drodze. Kierowcy mogą w niej oznaczać miejsca, w których doszło do wypadku, a także powiadamiać o czającym się patrolu drogówki. Z danych opublikowanych przez Yanosik wynika, że choć w I kwartale 2022 r. liczba kierowców przekraczających prędkość we wszystkich przedziałach wyraźnie zmalała, to w II kwartale sytuacja wróciła do poziomu z ubiegłego roku.

Jak zauważają przedstawiciele Yanosika, wzrosła nie tylko liczba użytkowników, ale także zmienił się sposób korzystania z oprogramowania. Zazwyczaj kojarzyło się ono raczej z długimi trasami, a obecnie jest używane nawet na krótkich odcinkach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr