tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ubezpieczyciele zobacz punkty karne. Zachowanie na drodze wpynie na ceny OC
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ubezpieczyciele zobacz punkty karne. Zachowanie na drodze wpynie na ceny OC

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.06.15, 09:55 Drukuj

Od 17 czerwca firmy ubezpieczeniowe będą miały dostęp do kartotek kierowców i zobaczą, ile punktów karnych mają ich potencjalni klienci. To z kolei może przełożyć się na spory wzrost składek dla tych, którzy nagminnie łamią przepisy.

Firmy bezpieczeniowe dostaną dostęp do informacji o wykroczeniach oraz przestępstwach popełnionych przez osobę, która chce zawrzeć umowę OC. Dzięki temu będą mogły odpowiednio zwiększyć składkę, żeby samemu zarobić więcej, a kierowcę zmotywować do bezpieczniejszej jazdy. Ubezpieczyciele już zacierają ręce, a specjaliści twierdzą, że w skrajnych przypadkach składki mogą wzrosnąć nawet o kilkaset procent. Jak informuje Autokult, są też firmy, które deklarują, że tych jeżdżących przepisowo zamierzają nagradzać.

NAS Analytics TAG

Rzecznicy prasowi firm ubezpieczeniowych są ostrożniejsi. Cytowany przez Autokult Dawid Korzeń z Warty mówi, że na razie ciężko określić, jak system będzie działał w praktyce. Dopiero po otrzymaniu dostępu do danych firmy będą opracowywać nowe modele wyliczeń składki. Rzeczpospolita z kolei wskazuje, że towarzystwa otrzymają dane o przestępstwach i wykroczeniach z katalogu Kodeksu karnego i Kodeksu wykroczeń.

Ostatecznie może też dojść do sytuacji, gdzie mniejsze firmy będą chciały wykorzystać sytuację i zaoferują kierowcom atrakcyjniejsze oferty niż giganci. Będzie to jedyny ratunek dla tych, którzy nie przestrzegają przepisów. Towarzystwa ubezpieczeń same przyznają, że faktycznie ma miejsce wojna cenowa, a cały biznes jest coraz mniej rentowny. Może się więc okazać, że po 17 czerwca wcale nie będzie tak źle.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr