tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Drogi ekspresowe jako autostrady. Koniec spekulacji na temat ewentualnej zmiany statusu drg z liter "S"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Drogi ekspresowe jako autostrady. Koniec spekulacji na temat ewentualnej zmiany statusu drg z liter "S"

Autor: Andrzej Sitek 2022.12.09, 10:55 2 Drukuj

Przypomnijmy, że źródłem tych niepokojących doniesień była dyskusja zorganizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Podczas wewnętrznego spotkania inżynieryjnego pojawiła się opinia o zmianie statusu dróg ekspresowych na autostrady, a ponieważ przebieg dyskusji wypłynął do mediów, natychmiast spowodował lawinę komentarzy, a przede wszystkim olbrzymie zaniepokojenie kierowców. W końcu władza już nieraz dała nam odczuć, że trafia bardzo głęboko sięgać do kieszeni zmotoryzowanych Polaków.

NAS Analytics TAG

Ale do sprawy odniósł się teraz Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk: "Ani Ministerstwo Infrastruktury, ani rząd, nie dyskutuje i — myślę, że nie będzie dyskutował — nad tym, czy zwiększyć ilość autostrad przekształcając drogi ekspresowe" — uspokaja Adamczyk.

Przedstawiciel rządu dodał również, że decyzję o zmianie statusu drogi podejmuje Rada Ministrów. To rząd zmienia rozporządzenia odnośnie sieci drogowej w naszym kraju, a konkretnie wymagane jest rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Jednocześnie Andrzej Adamczyk przyznał, że pewne badania i rozmowy rzeczywiście są prowadzone, ale nie dotyczą one statusu dróg ekspresowych, a możliwości powiększenia sieci dróg objętych opłatami dla samochodów… ciężarowych. W tym celu resort współpracuje już m.in. z Krajową Administracją Skarbową, która nadzoruje system poboru opłat dla ciężarówek.   

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr