tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

ORLEN Team wysoko w Afriquia Merzouga Rally

Autor: Informacja prasowa 2017.05.08, 11:33 Drukuj

Pierwszy dzień rywalizacji w Afriquia Merzouga Rally zawodnicy ORLEN Team kończą w czołówce rajdu. Po dwóch odcinkach specjalnych Adam Tomiczek zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a Maciej Giemza siedemnaste miejsce.

Inauguracyjny etap Afriquia Merzouga Rally składał się z trzech prób sportowych, z czego dwa ostatnie przejazdy zaliczane były do klasyfikacji generalnej rajdu. W pierwszej części dnia zawodnicy pokonali 45 kilometrową pętlę treningową, która poprzedzała start prologu. Liczący dwa kilometry odcinek otwierający tegoroczne zmagania wygrał Portugalczyk Joaquim Rodrigues. Z dobrej strony na prologu zaprezentowali się obaj zawodnicy ORLEN Team, Adam Tomiczek wykręcił rewelacyjny piąty czas przejazdu, a Maciej Giemza zameldował się na mecie na osiemnastym miejscu w stawce osiemdziesięciu ośmiu motocyklistów rywalizujących na marokańskiej pustyni.

"To był bardzo intensywny i pracowity dzień na Merzouga Rally. Dwa z trzech zaplanowanych OSów zaliczały się do klasyfikacji generalnej rajdu. Pierwszy przejazd wykorzystałem do zapoznania się z warunkami panującymi na marokańskiej pustyni i złapaniu feelingu z motocyklem. Prolog przejechałem jeszcze bezpiecznie, obserwując rywali i kontrolując sytuację na trasie. Na ostatnim odcinku złapałem swój rytm i pewnie pokonałem cały etap zbliżając się do czołówki najszybszych riderów." - powiedział Maciej Giemza

W drugiej części dnia zawodnicy ponownie przejechali 45 kilometrową pętlę. Najszybciej pierwszy etap rajdu w stawce motocyklistów pokonał Francuz Xavier de Soultrait. Absolwenci Akademii ORLEN Team utrzymali równe tempo, Adam Tomiczek linię mety minął z jedenastym czasem, a Maciej Giemza sklasyfikowany został na szesnastej pozycji.

"Dwa równe i czyste przejazdy w moim wykonaniu. Dwukilometrowy prolog ukończyłem na piątym miejscu, dzięki czemu miałem bardzo dobrą pozycję startową do kolejnego etapu. Ponad czterdziestokilometrowy, pustynny OS przejechałem swoim tempem nawiązując walkę z najlepszymi zawodnikami. Różnice czasowe po pierwszym dniu rywalizacji nie są duże. Przed nami jeszcze pięć trudnych technicznie etapów, podczas których wszystko może się wydarzyć. Od startu sto procent koncentracji i bezpiecznie do mety." - powiedział Adam Tomiczek.

Jutro na zawodników czeka 188 kilometrowy odcinek specjalny wytyczony przez piaszczystą pustynię.

Klasyfikacja generalna Afriquia Merzouga Rally - Motocykle

1. Xavier de SOULTRAIT (FRA) YAMAHA 29:56
2. Franco CAIMI (ARG) YAMAHA +2:09
3. Alessandro BOTTURI (ITA) YAMAHA +3:20
4. Gerard Guell FARRES (ESP) KTM +3:56
5. Joaquim RODRIGUES (PRT) HERO +4:08
6. Ivan CERVANTES (ESP) KTM +4:51
7. Juan Garcia PEDRERO (ESP) SHERCO TVS +5:34
8. Daniel OLIVERAS (ESP) KTM +5:55
9. Adam TOMICZEK (POL) KTM +5:57
10. Jacopo CERUTTI (ITA) KTM +5:59
17. Maciej GIEMZA (POL) KTM +8:30

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę