tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

ORLEN Team ze zmiennym szczęściem

Autor: Informacja prasowa 2017.05.10, 14:35 Drukuj

Ze zmiennym szczęściem na dzisiejszym odcinku rywalizowali zawodnicy ORLEN Team. Debiutujący na marokańskich bezdrożach Maciej Giemza płynnie pokonał podwójny OS i linię mety minął z piętnastym czasem. Po trzech bardzo dobrych przejazdach z zawodów wycofał się Adam Tomiczek, któremu nadwyrężona ręka uniemożliwiła kontynuowanie rywalizacji.

Składający się z dwóch kamienistych pętli etap wygrał Gerard Farres. Hiszpan w klasyfikacji łącznej odcinka wyprzedził o ponad trzydzieści sekund Argentyńczyka Franco Caimi i o trzy minuty Francuza Xaviera de Soultrait. Startujący po raz pierwszy w Afriquia Merzouga Rally Maciej Giemza utrzymał równe tempo na podwójnym OSie i pewnie awansował w generalce na czternaste miejsce.

"Dzisiaj mieliśmy małą rozgrzewkę przed czekającym nas etapem maratońskim. Poranna pętla liczyła 112 kilometrów, po niej wracaliśmy na trasę drugiego, ponad 60 kilometrowego OSu. W obu przypadkach rywalizowaliśmy na ciężkiej, kamienistej nawierzchni, która wszystkim zawodnikom mocno dała się we znaki. W takich warunkach nawet najmniejszy błąd może skończyć się poważną stratą czasową. Kluczem do czystego przejazdu obu odcinków była koncentracja i poprawna nawigacja." - powiedział Maciej Giemza.

Po trzech etapach Afriquia Merzouga Rally z rywalizacji na marokańskiej pustyni wycofał się Adam Tomiczek, który przed startem do dzisiejszego OSu zajmował wysokie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

"Na trudnym kamienistym terenie solidnie przeciążyłem organizm i potrzebuję kilka dni, żeby wrócić do pełni sił. Szkoda, bo z etapu na etap jechałem coraz pewniej i z powodzeniem goniłem czołówkę. Niestety widmo potencjalnych konsekwencji, jeżeli zdecydowałbym się kontynuować rywalizację było zbyt duże, żeby podjąć ryzyko. Wkraczamy w decydującą fazę przygotowań do Dakaru, przede mną ważne starty w Mistrzostwach Świata Juniorów, ewentualna kontuzja mogłaby pokrzyżować moje plany." - powiedział Adam Tomiczek.

Jutro na zawodników czeka pierwsza odsłona etapu maratońskiego, motocykliści pokonają odcinek liczący 274 kilometry.

Klasyfikacja generalna Afriquia Merzouga Rally - Motocykle

1. Xavier de SOULTRAIT (FRA) YAMAHA 7:17:55
2. Gerard Guell FARRES (ESP) KTM +4:41
3. Franco CAIMI (ARG) Yamaha +20:08
4. Alessandro BOTTURI (ITA) YAMAHA +27:54
5. Juan Garcia PEDRERO (ESP) SHERCO TVS +32:26
6. Jacopo CERUTTI (ITA) Husqvarna +34:18
7. Ivan CERVANTES (ESP) KTM +37:38
8. Daniel OLIVERAS (ESP) KTM +38:28
9. Mario PATRAO (PRT) KTM +46:20
10. Milan ENGEL (CZE) KTM +49:04
14. Maciej GIEMZA (POL) KTM +1:09:04

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę