tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

Maciej Giemza awansuje w klasyfikacji generalnej

Autor: Informacja prasowa 2017.05.11, 11:33 Drukuj

Pierwszą odsłonę etapu maratońskiego Afriquia Merzouga Rally Maciej Giemza ukończył na wysokim, jedenastym miejscu. Tym samym motocyklista wspierany przez PKN ORLEN awansował w klasyfikacji łącznej rajdu i na dwa etapy przed końcem rywalizacji jest coraz bliżej pierwszej dziesiątki.

274 kilometrowy odcinek najszybciej w stawce motocyklistów pokonał Franco Caimi. Argentyńczyk zameldował się na pustynnym biwaku z blisko dwuminutową przewagą nad liderem rajdu, Francuzem Xavierem de Soultrait. Podium dzisiejszego etapu uzupełnił zwycięzca wczorajszego OSu Hiszpan Gerrard Farres. Maciej Giemza czysto przejechał najdłuższy etap Afriquia Merzouga Rally i pewnie awansował na jedenaste miejsce w klasyfikacji łącznej. Z postawy młodego zawodnika ORLEN Team zadowolony jest Jacek Czachor, który triumfował w Merzouga Rally w 2012 roku.

"Maciek na całym dzisiejszym odcinku utrzymał równe tempo przejazdu i nie popełnił poważniejszych błędów nawigacyjnych. Po czterech dniach rywalizacji zajmuje bardzo dobre miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i z każdym przejechanym kilometrem czuje się coraz pewniej w stawce ponad osiemdziesięciu riderów. To dobry prognostyk przed dwoma ostatnimi etapami rajdu." - powiedział Jacek Czachor. "Jestem zadowolony z postawy obu naszych podopieczni, zarówno Maciek, jak i Adam zrobili bardzo duże postępy w doskonaleniu techniki jazdy i nawigacji. Czasy na poszczególnych OSach były coraz lepsze, co miało realne odzwierciedlenie w wynikach. Szkoda, że w stawce zawodników nie ma już Adam Tomiczka, który po trzech etapach rywalizacji zajmował szóste miejsce. Była realna szansa dowieźć ten wynik do mety, jednak na tym etapie przygotowań do Dakaru nie możemy ryzykować zdrowia naszego zawodnika." - dodał mentor Akademii ORLEN Team.      

Jutro na uczestników zawodów Dakar Series czeka druga odsłona etapu maratońskiego, motocykliści pokonają odcinek liczący 206 kilometrów.

Klasyfikacja generalna Afriquia Merzouga Rally - Motocykle

1. Xavier de SOULTRAIT (FRA) YAMAHA 10:36:18
2. Gerard Guell FARRES (ESP) KTM +6:07
3. Franco CAIMI (ARG) Yamaha +18:11
4. Juan Garcia PEDRERO (ESP) SHERCO TVS +34:53
5. Alessandro BOTTURI (ITA) YAMAHA +38:44
6. Jacopo CERUTTI (ITA) Husqvarna +47:46
7. Mario PATRAO (PRT) KTM +53:49
8. Ivan CERVANTES (ESP) KTM +57:07
9. Antonio MAIO (PRT) Yamaha +1:19:25
10. Joaquim RODRIGUES (PRT) Hero +1:22:23
11. Maciej GIEMZA (POL) KTM +1:31:00

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę