tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ORLEN Team na starcie Rally Argentina

ORLEN Team na starcie Rally Argentina

Autor: Informacja prasowa 2017.04.26, 11:58 Drukuj

Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak już w czwartek wystartują w rajdzie Argentyny, piątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata WRC2.  Dla załogi ORLEN Team to drugie zawody rangi mistrzowskiej w tegorocznym sezonie.

W miasteczku rajdowym zlokalizowanym w Carlos Paz w pobliżu Cordoby zameldowała się czołówka załóg walczących o punkty Mistrzostw Świata w klasie WRC2. Wśród nich duet reprezentujący barwy ORLEN Team, Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak. Polacy po pechowym starcie w rajdzie Meksyku wracają do Ameryki Południowej, aby rywalizować na argentyńskich szutrach. Na starcie tegorocznego rajdu w kategorii WRC2 oprócz reprezentantów ORLEN Team, zobaczymy: Szweda Pontusa Tidemanda, Chilijczyka Pedro Hellera i Meksykanina Benito Guerra.

"Przed nami kolejna runda WRC, szutrowy rajd Argentyny. Doświadczenie zdobyte w zeszłym roku na pewno pomoże nam uzyskać dobre przejazdy na tegorocznych OSach.  Zwłaszcza, że większość zaplanowanych odcinków pokrywa się z poprzednią edycją rajdu. Liczymy, że uda nam się to mądrze wykorzystać podczas rywalizacji na trasie. Jesteśmy po pierwszych testach samochodu, przygotowaliśmy setupy na pierwszą i drugą pętlę, bo tutejsze trasy ze względu na miękką nawierzchnię dość mocno się różnią. Przed nami ostatnie szlify i w czwartek ruszamy na trasę." - powiedział Hubert Ptaszek.

"Argentyna przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Zapowiadane na początek tygodnia intensywne opady deszczu nie sprawdziły się. Testy samochodu przeprowadzaliśmy przy słonecznej bezwietrznej pogodzie. Niestety wytyczona trasa nie należała do najatrakcyjniejszej pod kątem specyfiki odcinków specjalnych, dlatego zrobiliśmy krótkie, ale intensywne sprawdzenie samochodu bez nabijania niepotrzebnych kilometrów. Jutro i pojutrze czeka nas zapoznanie z trasą. Zaczyna się prawdziwa praca, której konsekwencje będą widoczne w czasie weekendu rajdowego." - powiedział Maciej Szczepaniak.

Piąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata WRC2 zostanie rozegrana w dniach 27-30.04. Łączna długość odcinków specjalnych rajdu Argentyny wynosi 357  km. Start inauguracyjnego odcinka, liczącego niespełna dwa kilometry zaplanowany jest na czwartek 27.04.   

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę