tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ORLEN Team na starcie Rally Argentina
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

ORLEN Team na starcie Rally Argentina

Autor: Informacja prasowa 2017.04.26, 11:58 Drukuj

Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak już w czwartek wystartują w rajdzie Argentyny, piątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata WRC2.  Dla załogi ORLEN Team to drugie zawody rangi mistrzowskiej w tegorocznym sezonie.

W miasteczku rajdowym zlokalizowanym w Carlos Paz w pobliżu Cordoby zameldowała się czołówka załóg walczących o punkty Mistrzostw Świata w klasie WRC2. Wśród nich duet reprezentujący barwy ORLEN Team, Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak. Polacy po pechowym starcie w rajdzie Meksyku wracają do Ameryki Południowej, aby rywalizować na argentyńskich szutrach. Na starcie tegorocznego rajdu w kategorii WRC2 oprócz reprezentantów ORLEN Team, zobaczymy: Szweda Pontusa Tidemanda, Chilijczyka Pedro Hellera i Meksykanina Benito Guerra.

NAS Analytics TAG

"Przed nami kolejna runda WRC, szutrowy rajd Argentyny. Doświadczenie zdobyte w zeszłym roku na pewno pomoże nam uzyskać dobre przejazdy na tegorocznych OSach.  Zwłaszcza, że większość zaplanowanych odcinków pokrywa się z poprzednią edycją rajdu. Liczymy, że uda nam się to mądrze wykorzystać podczas rywalizacji na trasie. Jesteśmy po pierwszych testach samochodu, przygotowaliśmy setupy na pierwszą i drugą pętlę, bo tutejsze trasy ze względu na miękką nawierzchnię dość mocno się różnią. Przed nami ostatnie szlify i w czwartek ruszamy na trasę." - powiedział Hubert Ptaszek.

"Argentyna przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Zapowiadane na początek tygodnia intensywne opady deszczu nie sprawdziły się. Testy samochodu przeprowadzaliśmy przy słonecznej bezwietrznej pogodzie. Niestety wytyczona trasa nie należała do najatrakcyjniejszej pod kątem specyfiki odcinków specjalnych, dlatego zrobiliśmy krótkie, ale intensywne sprawdzenie samochodu bez nabijania niepotrzebnych kilometrów. Jutro i pojutrze czeka nas zapoznanie z trasą. Zaczyna się prawdziwa praca, której konsekwencje będą widoczne w czasie weekendu rajdowego." - powiedział Maciej Szczepaniak.

Piąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata WRC2 zostanie rozegrana w dniach 27-30.04. Łączna długość odcinków specjalnych rajdu Argentyny wynosi 357  km. Start inauguracyjnego odcinka, liczącego niespełna dwa kilometry zaplanowany jest na czwartek 27.04.   

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr