tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mocna reprezentacja ORLEN Team wystartuje w Katarze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mocna reprezentacja ORLEN Team wystartuje w Katarze

Autor: Informacja prasowa 2017.04.13, 12:55 Drukuj

Kuba Przygoński i Tom Colsoul już we wtorek wystartują w długodystansowym Sealine Cross Country Rally. Skład ORLEN Team uzupełniają utalentowani juniorzy rywalizujący w motocyklowych Mistrzostwach Świata FIM, Adam Tomiczek i Maciej Giemza. Przed Polakami pięć etapów pustynnej rywalizacji w bardzo trudnym nawigacyjnie rajdzie. 

Kuba Przygoński i Tom Colsoul, po udanym występie w rajdzie Dakar, wracają do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. Dla załogi ORLEN Team start w Sealine Cross Country Rally będzie pierwszym występem w tegorocznych eliminacjach Pucharu Świata FIA.

NAS Analytics TAG

"Udział w zbliżającym się rajdzie to istotny element przygotowań do kolejnego Dakaru i dlatego właśnie rywalizację w Pucharze Świata postanowiliśmy rozpocząć od zawodów o wysokim współczynniku trudności. Do tej pory miałem okazję przemierzać tutejsze OSy jako motocyklista. Doskonale pamiętam mocno rozjeżdżoną pustynię i nakładające się na siebie szlaki. W tym roku po raz pierwszy wystartuję w Katarze jako kierowca rajdowy. To nowe doświadczenie dla mnie, ale też duże wyzwanie nawigacyjne dla Toma, który przez pięć dni będzie miał pełne ręce roboty." - powiedział Kuba Przygoński, kierowca ORLEN Team.

Dla motocyklistów ORLEN Team, Adama Tomiczka i Macieja Giemzy, Sealine Cross Country Rally jest drugim sprawdzianem w tegorocznych Mistrzostwach Świata FIM juniorów. Obaj zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się podczas pustynnego Abu Dhabi Desert Challenge, gdzie zdominowali kategorię juniorów. W Katarze absolwenci Akademii ORLEN Team chcą potwierdzić swoją dobrą dyspozycję.

"To zupełnie inna specyfika zawodów. Istotnym elementem rywalizacji na trasie Sealine Qatar będzie dobra nawigacja podczas wszystkich etapów rajdu. Od startu duży nacisk położymy na odpowiednie przygotowanie roadbooków, które pozwolą nam pewnie przemierzać pustynię. Jestem podbudowany dobrym występem w Abu Dhabi. W Katarze chciałbym utrzymać dobre tempo i nadal zbierać cenne doświadczenie w rywalizacji z najlepszymi riderami." - powiedział Adam Tomiczek.

"Mimo, że po raz pierwszy startujemy w Katarze, wiemy na co zwrócić uwagę. Podstawa to bezbłędna nawigacja, dzięki której będziemy mogli nawiązać walkę z szybszymi zawodnikami. Nieocenionym wsparciem, zwłaszcza w opracowywaniu mapki i analizowaniu trasy, jest Jacek Czachor, jeden z najlepszych rajdowych nawigatorów na świecie, który dzieli się z nami swoim doświadczeniem. Wierzę, że utrzymując równy rytm jazdy przez całe zawody jesteśmy w stanie powtórzyć wynik z Abu Dhabi."  - powiedział Maciej Giemza.

Rajd Sealine Cross Country Rally zostanie rozegrany w dniach 18-22.04. Łączna długość odcinków specjalnych wynosi 1373 km. Badanie techniczne i odbiór administracyjny odbędą się w Losail International Circuit.

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr