tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowości Hondy - elektryczne i hybrydowe skutery PCX NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowości Hondy - elektryczne i hybrydowe skutery PCX

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.26, 10:15 Drukuj

Targi w Tokio to nie tylko premiery wielkich motocykli, to również okazja do zaprezentowania nowych pomysłów na codzienną miejską mobilność. Honda pokazała swój bestsellerowy skuter PCX w dwóch nowych wariantach: elektrycznym i hybrydowym.

Honda PCX w wersjach 125 i 150 to od kilku lat jeden z najlepiej sprzedających się skuterów na świecie. Jest niezwykle popularny również u nas. Przemawiają za nim nowoczesna konstrukcja, niska cena i niewielki apetyt na paliwo. To po prostu znakomite wozidło na co dzień.

NAS Analytics TAG

W Tokio Honda pokazała przyszłościowe warianty PCX-a: elektryczną i hybrydową. Wersja elektryczna będzie napędzana nowym silnikiem, stworzonym w całości przez Hondę, do którego zaprojektowano specjalne, wymienne baterie. System ten nazwano Mobile Power Pack. Honda chce uczynić z niego rozwiązanie standardowe dla wszystkich swoich elektrycznych jednośladów. Baterie będzie można swobodnie przekładać np. ze skutera do motocykla, w zależności od potrzeb.

Drugi model, znacznie ciekawszy pod kątem naszego rynku, to PCX Hybrid. Rozwiązanie jest podobne, jak w coraz popularniejszych, hybrydowych autach miejskich. Silnik spalinowy ładuje akumulatory i napędza pojazd przy wyższych prędkościach, a przy niższych załącza się silnik elektryczny. Jest to prawdopodobnie pierwsza próba przeniesienia tej technologii do jednośladu. Hybrydowy PCX będzie się odznaczał lepszym przyspieszeniem i jeszcze mniejszym zużyciem paliwa, niż swój spalinowy odpowiednik.

Co ciekawe, nowe Hondy PCX to nie są już pojazdy koncepcyjne - oba skutery trafią do sprzedaży już w sezonie 2018, choć na razie tylko na rynkach azjatyckich. Jeśli odniosą tam sukces - a wszystko na to wskazuje - trafią również do nas.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę