tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

Nowości Hondy - elektryczne i hybrydowe skutery PCX

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.26, 10:15 Drukuj

Targi w Tokio to nie tylko premiery wielkich motocykli, to również okazja do zaprezentowania nowych pomysłów na codzienną miejską mobilność. Honda pokazała swój bestsellerowy skuter PCX w dwóch nowych wariantach: elektrycznym i hybrydowym.

Honda PCX w wersjach 125 i 150 to od kilku lat jeden z najlepiej sprzedających się skuterów na świecie. Jest niezwykle popularny również u nas. Przemawiają za nim nowoczesna konstrukcja, niska cena i niewielki apetyt na paliwo. To po prostu znakomite wozidło na co dzień.

W Tokio Honda pokazała przyszłościowe warianty PCX-a: elektryczną i hybrydową. Wersja elektryczna będzie napędzana nowym silnikiem, stworzonym w całości przez Hondę, do którego zaprojektowano specjalne, wymienne baterie. System ten nazwano Mobile Power Pack. Honda chce uczynić z niego rozwiązanie standardowe dla wszystkich swoich elektrycznych jednośladów. Baterie będzie można swobodnie przekładać np. ze skutera do motocykla, w zależności od potrzeb.

Drugi model, znacznie ciekawszy pod kątem naszego rynku, to PCX Hybrid. Rozwiązanie jest podobne, jak w coraz popularniejszych, hybrydowych autach miejskich. Silnik spalinowy ładuje akumulatory i napędza pojazd przy wyższych prędkościach, a przy niższych załącza się silnik elektryczny. Jest to prawdopodobnie pierwsza próba przeniesienia tej technologii do jednośladu. Hybrydowy PCX będzie się odznaczał lepszym przyspieszeniem i jeszcze mniejszym zużyciem paliwa, niż swój spalinowy odpowiednik.

Co ciekawe, nowe Hondy PCX to nie są już pojazdy koncepcyjne - oba skutery trafią do sprzedaży już w sezonie 2018, choć na razie tylko na rynkach azjatyckich. Jeśli odniosą tam sukces - a wszystko na to wskazuje - trafią również do nas.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę