tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sto milionów sztuk - historyczny sukces Hondy Super Cub

Sto milionów sztuk - historyczny sukces Hondy Super Cub

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.20, 11:24 Drukuj

Podwaliny sukcesu wielkich producentów motocykli to wcale nie legendarne, ekstremalne, super mocne i wybitnie nowoczesne modele. Potęgę buduje się na prostych konstrukcjach, które kochają zwykli ludzie. Takich jak Honda Super Cub, która z wynikiem 100 milionów egzemplarzy jest najlepiej sprzedającym się jednośladem w historii.

Tegoroczny październik jest dla Hondy Super Cub ważny z dwóch powodów. Po pierwsze, producent przedstawił odświeżoną wersję tego wehikułu, nawiązującą stylistycznie do pierwowzoru z końca lat 50 XX wieku. Po drugie, Honda właśnie odhaczyła stumilionowy wyprodukowany egzemplarz. Dokładnie tak - sto milionów Super Cubów zjechało do dziś z taśmy i znalazło nabywców!

Honda Super Cub to wyjątkowo prosty pojazd, napędzany silnikiem 50 cm3 lub 100 cm3. Bardzo popularny w Azji, gdzie w wielu domach jest po prostu codziennym osiołkiem, wożącym do szkoły i pracy, rozwożącym towar i pracującym na tysiące innych sposobów. Można powiedzieć, że to odpowiednik Fiata 126p w szczycie popularności w Polsce.

Początek produkcji to rok 1958, kiedy model ten zadebiutował pod symbolem SC100. Do 2005 roku wyprodukowano 50 milionów sztuk, a podwojenie tego wyniku zajęło tylko 12 kolejnych lat. Super Cub produkowany jest obecnie w 16 fabrykach, w 15 różnych krajach. Nigdy nie podbił Europy, prawdopodobnie ze względu na swoją spartańskość. Honda planuje jednak stworzenie wersji 125 cm3, z dużo bogatszym wyposażeniem, która może odnaleźć się również u nas. Kolejny krok to wersja elektryczna, która wejdzie do produkcji już w przyszłym roku.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę