tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe modele Zero Motorcycles - większy zasięg i 6x szybsze ładowanie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe modele Zero Motorcycles - większy zasięg i 6x szybsze ładowanie

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.19, 11:21 Drukuj

Zero Motorcycles to kalifornijska firma produkująca motocykle elektryczne, które jak do tej pory chyba najbardziej zbliżyły się do spalinowych pod względem walorów praktycznych. Kolekcja nowych baterii i akcesoriów na sezon 2018 radykalnie skraca czas ładowania i zapewnia jeszcze większy zasięg - nawet do ponad 350 km.

Zero Motorcycles zaprezentowało nową serię baterii litowo-jonowych, w których zastosowano nowatorskie mieszanki chemiczne, co podniosło ich parametry w stosunku do akumulatorów używanych do tej pory. Są one całkowicie bezobsługowe i objęte pięcioletnią gwarancją bez limitu kilometrów. W najbardziej pojemnej wersji 18 kWh bateria daje motocyklowi ok. 359 km zasięgu.

NAS Analytics TAG

Akumulatory motocykli Zero mogą być ładowane ze standardowych gniazdek 110V lub 230V, co zajmuje kilka godzin. Dostępna jest też opcja gniazda ładowania Charge Tank, które sześciokrotnie skraca czas pełnego naładowania baterii. Największą z nich ładuje od zera do pełna w ciągu dwóch godzin, a ilość energii wystarczającą na 50 km jazdy, czyli średnią odległość z domu do pracy i z powrotem, dostarcza w czasie kilku minut. Potrzebna jest jednak do tego standardowa stacja ładowania typu Level 2, których na szczęście powstaje coraz więcej. Na całym świecie jest ich już ponad 14 tysięcy.

Tegoroczną nowością jest również przeniesienie całości sterowania oprogramowaniem motocykla do smartfona - aktualizacje systemu będą więc dokonywane przez użytkownika, bez konieczności odwiedzania serwisu. W ofercie firmy znajdują się obecnie 4 modele, w różnych wersjach wyposażenia: naked S/SR, turystyczne enduro DS/DSR, enduro FX oraz supermoto FXS. Kosztują, w zależności od wyposażenia, od 8,5 do 20 tysięcy dolarów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę