tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Norton chce by jak Ducati - odwana deklaracja nowego szefa dziau projektowego brytyjskiej marki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Norton chce by jak Ducati - odwana deklaracja nowego szefa dziau projektowego brytyjskiej marki

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.17, 07:40 Drukuj

Marka Norton na razie nie jest zbyt dobrze kojarzona ze względu na postępowanie Stuarta Garnera, ale indyjski koncern TVS chce ten obraz zmienić, a dla nowego szefa działu projektowego Nortona inspiracją wyraźnie stało się Ducati.

Niedawno informowaliśmy, że na liście modeli, które mogą pojawić się w sprzedaży są modele Atlas Nomad i Ranger, które mają być dla Nortona tym, czym dla Ducati jest Scrambler. Motocykle będą miały za zadanie przyciągnąć nowych klientów, którzy niekoniecznie będą chcieli wydawać prawie 100 tysięcy na nowy motocykl, ale jednocześnie chcą wyróżnić się z tłumu.

NAS Analytics TAG

W wywiadzie dla magazynu Forbes Simon Skinner, który jest nowym szefem działu projektowego, powiedział, że Norton chce zwabić klientów modelami Atlas Nomad i Ranger, które mają być konkurencją dla Ducati Scrambler. Pojemność silnika ma być mniejsza i będzie wynosiła 650 cm3, ale za to moc ma być porównywalna. Choć Skinner jest oszczędny w przechwałkach, to uważa, że linia Scrambler jest w dużej mierze nastawiona na lifestyle niż praktyczne możliwości. Jako wyjątek wyróżnia model Desert Sled i to właśnie w niego ma celować Ranger.

W kwestii wolumenu produkcji Norton jest daleki od bycia zagrożeniem dla Ducati. Nowa fabryka w Birmingham ma produkować do 7 tysięcy motocykli rocznie, ale Skinner podkreśla, że jest to fabryka tymczasowa i TVS ma poważne plany wobec Nortona. Model Atlas Nomad ma kosztować mniej więcej tyle samo co motocykle Ducati Scrambler. Choć TVS faktycznie sporo inwestuje w markę Norton, to oczywiście warto zachować bezpieczny dystans do zapewnień przedstawicieli brytyjskiej marki. W końcu wszyscy pamiętamy, jak skończył się mariaż Erika Buella i Hero MotoCorp.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr