tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nieudane GP Wielkiej Brytanii - bdy w organizacji, pretensje Dovizioso
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Nieudane GP Wielkiej Brytanii - bdy w organizacji, pretensje Dovizioso

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.28, 15:23 2 Drukuj

Choć na pogodę nikt nie ma większego wpływu, to śmiało można powiedzieć, że w ostatnią niedzielę na torze Silverstone dowodził Generał Chaos. Organizatorów imprezy ostro skrytykował zeszłoroczny wicemistrz świata, Andrea Dovizioso.

Jak wyglądała niedzielna sytuacja na Silverstone, widzieliśmy wszyscy. Potoki wody na torze i absolutny brak warunków do ścigania. Fatalna pogoda przerosła organizatorów z firmy Dorna, którzy nie byli w stanie zapanować nad powstałym chaosem informacyjnym.

NAS Analytics TAG

W padoku panowało ogromne zamieszanie, a poszczególne komunikaty o kolejnych przełożonych godzinach wyścigów docierały do ekip z opóźnieniem. Nie udało się również poinformować wszystkich na czas o spotkaniu Dorny z IRTA (stowarzyszeniem zespołów) oraz poszczególnymi zawodnikami, na którym zapadła decyzja o odwołaniu zawodów.

Wśród nieobecnych znalazł się Andrea Dovizioso, który nie krył irytacji:

Nie zaproszono mnie na żadne spotkanie, na którym zapadały decyzje, co zrobić z wyścigiem. Nie wskazuję nikogo palcem, ale zarządzanie imprezą było dosyć dziwne.

Na zarzuty Doviego odpowiedział Loris Capirossi, utytułowany zawodnik, a obecnie przedstawiciel Dorny i kierowca auta bezpieczeństwa:

Dovizioso nieobecny? Moim zadaniem nie jest ściąganie kierowców na spotkania. Rozmawialiśmy z tymi, którzy przyszli i prawie jednomyślnie zdecydowaliśmy o odwołaniu wyścigu.

Z kolei kierownik zespołu Ducati, Davide Tardozzi, potwierdza wersję swojego zawodnika:

Nie zostalismy poinformowani. Tylko Lorenzo odebrał prywatny telefon i poszedł.

Złą organizację potwierdził również Dani Pedrosa, który znalazł się na spotkaniu tylko dlatego, że jego kamper stoi w pobliżu przyczepy, w której zapadały decyzje. Hiszpan zauważył wzmożony ruch w tej okolicy, więc poszedł. Zdecydowanie nie jest to sposób, w jaki powinna działać organizacja najbardziej prestiżowych zawodów motocyklowych na świecie.

Oczywiście sam Dovizioso, gdyby tylko znalazł się na spotkaniu, najprawdopodobniej także zagłosowałby za odwołaniem wyścigu. Chodzi tu jednak o pewne lekceważenie głównych uczestników, na które nie mogą sobie pozwalać organizatorzy imprezy wartej wiele milionów dolarów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr