tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nieudane GP Wielkiej Brytanii - błędy w organizacji, pretensje Dovizioso
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG

Nieudane GP Wielkiej Brytanii - błędy w organizacji, pretensje Dovizioso

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.28, 15:23 2 Drukuj

Choć na pogodę nikt nie ma większego wpływu, to śmiało można powiedzieć, że w ostatnią niedzielę na torze Silverstone dowodził Generał Chaos. Organizatorów imprezy ostro skrytykował zeszłoroczny wicemistrz świata, Andrea Dovizioso.

Jak wyglądała niedzielna sytuacja na Silverstone, widzieliśmy wszyscy. Potoki wody na torze i absolutny brak warunków do ścigania. Fatalna pogoda przerosła organizatorów z firmy Dorna, którzy nie byli w stanie zapanować nad powstałym chaosem informacyjnym.

W padoku panowało ogromne zamieszanie, a poszczególne komunikaty o kolejnych przełożonych godzinach wyścigów docierały do ekip z opóźnieniem. Nie udało się również poinformować wszystkich na czas o spotkaniu Dorny z IRTA (stowarzyszeniem zespołów) oraz poszczególnymi zawodnikami, na którym zapadła decyzja o odwołaniu zawodów.

Wśród nieobecnych znalazł się Andrea Dovizioso, który nie krył irytacji:

Nie zaproszono mnie na żadne spotkanie, na którym zapadały decyzje, co zrobić z wyścigiem. Nie wskazuję nikogo palcem, ale zarządzanie imprezą było dosyć dziwne.

Na zarzuty Doviego odpowiedział Loris Capirossi, utytułowany zawodnik, a obecnie przedstawiciel Dorny i kierowca auta bezpieczeństwa:

Dovizioso nieobecny? Moim zadaniem nie jest ściąganie kierowców na spotkania. Rozmawialiśmy z tymi, którzy przyszli i prawie jednomyślnie zdecydowaliśmy o odwołaniu wyścigu.

Z kolei kierownik zespołu Ducati, Davide Tardozzi, potwierdza wersję swojego zawodnika:

Nie zostalismy poinformowani. Tylko Lorenzo odebrał prywatny telefon i poszedł.

Złą organizację potwierdził również Dani Pedrosa, który znalazł się na spotkaniu tylko dlatego, że jego kamper stoi w pobliżu przyczepy, w której zapadały decyzje. Hiszpan zauważył wzmożony ruch w tej okolicy, więc poszedł. Zdecydowanie nie jest to sposób, w jaki powinna działać organizacja najbardziej prestiżowych zawodów motocyklowych na świecie.

Oczywiście sam Dovizioso, gdyby tylko znalazł się na spotkaniu, najprawdopodobniej także zagłosowałby za odwołaniem wyścigu. Chodzi tu jednak o pewne lekceważenie głównych uczestników, na które nie mogą sobie pozwalać organizatorzy imprezy wartej wiele milionów dolarów.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę