tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niebezpieczne, szkodliwe i śmierdzące! Motocykliści stawiają miażdżący opór władzom
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niebezpieczne, szkodliwe i śmierdzące! Motocykliści stawiają miażdżący opór władzom

Autor: Raff 2020.04.20, 21:38 19 Drukuj

Motocykliści są niebezpieczni dla nich samych, w dodatku trują powietrze - stwierdziły władze Oxfordshire, żądając od zarządców dróg wprowadzenia zakazu dla jednośladów. To spotkało się z potężnym oporem zwolenników jednośladów.

Władze brytyjskiego hrabstwa Oxfordshire zażądały od zarządców tamtejszych dróg radykalnych działań, zmierzających do całkowitego wyeliminowania motocykli z dróg. W uwagach wniesionych do opracowywanego planu transportu władze zasugerowały, że dane statystyczne wskazują, jakoby motocykliści stanowili dla samych siebie ogromne zagrożenie. Podkreślono także ogromny wpływ jednośladów na zanieczyszczenie środowiska.

NAS Analytics TAG

Te uwagi zbulwersowały środowiska motocyklowe Oxfordshire. Brytyjska Federacja Motocyklistów i radny Oxfordshire John Broad sprzeciwili się agresywnej retoryce władz hrabstwa. Wskazano, że motocykle, jako mniejsze i zwinniejsze pojazdy, doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla znacznie większych i powodujących korki samochodów osobowych, a nawet komunikacji publicznej.

Argumentację tę poparł także krajowy konsultant do spraw bezpieczeństwa motocyklowego John Nelson, którego zdaniem problem dyskryminacji motocyklistów jako uczestników ruchu nie dotyczy tylko hrabstwa Oxfordshire. Dzięki potężnemu sprzeciwowi lokalnych motocyklistów i wsparciu Nelsona, jest niemal pewne, że absurdalne wnioski władz hrabstwa nie zostaną uwzględnione w planie transportu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę