tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykliści pozostają na buspasach... w Londynie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykliści pozostają na buspasach... w Londynie

Autor: Lovtza 2011.12.22, 10:34 5 Drukuj

Londyn, jedna z największych i najbardziej zakorkowanych metropolii Europy, stał się prekursorem wprowadzania nowych rozwiązań komunikacyjnych mających ograniczyć gehennę milionów swoich mieszkańców tracących codziennie czas i pieniądze w korkach. Jednym z testowanych rozwiązań było zezwolenie motocyklistom na poruszanie się wytyczonymi buspasami. Po trzyletnim okresie testowym, władze Londynu uznały, że pomysł sprawdził się i motocykliści od stycznia będą mogli bezterminowo i bez ograniczeń korzystać z pasów dla autobusów.

Decyzja londyńskiej administracji nie jest uznaniowa. Bazuje ona na wynikach badań, które po początkowym wzroście potwierdzają spadek ilości wypadków z udziałem motocyklistów, a nawet kolizji z udziałem rowerzystów. To właśnie cykliści byli głównymi przeciwnikami wpuszczenia motocykli na buspasy. Co więcej wyraźnie skrócił się średni czas przejazdu przez miasto (nawet dla kierowców samochodów, którzy stoją w krótszych korkach), spadła także emisja CO2 do atmosfery. Co ważne – nie odnotowano pogorszenia sprawności funkcjonowania komunikacji miejskiej. Cieszy się również brytyjska branża motocyklowa, bo w świat poszedł wyraźny sygnał, że motocykl to sprawdzony sposób na oszczędność czasu i pieniędzy.

Mówimy o tym wszystkim w kontekście naszych problemów z korkami. Ostatnio pisaliśmy o tym, jak opornie polscy włodarze przyjmują do wiadomość myśl o obecności jednośladów na buspasach. Miejmy nadzieję, że potwierdzone i konstruktywne przykłady, takie jak ten z Londynu, odświeżą sposób myślenia polskich urzędników.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę