tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Hondy bd czyta w mylach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Hondy bd czyta w mylach

Autor: Wojciech Grzesiak 2020.12.02, 09:46 Drukuj

W przyszłości do salonów mogą trafić motocykle potrafiące... czytać w myślach.

Pomimo, że wiele osób nadal chciałoby żyć w czasach, w których najbardziej zaawansowanymi częściami motocykla były elektryczny starter i wtrysk paliwa, to musimy przeprosić się z faktem, że na pokładzie motocykli będą pojawiać się coraz nowsze i ciekawsze technologie. Już teraz motocykl potrafi pomóc nam bezpiecznie wejść w zakręt i wyjść z niego, pojechać stabilnie na tylnym kole i zgarnąć tęskne spojrzenia kobiet marzących o rycerzu na stalowym rumaku czy opanować sytuację, kiedy postanowimy pojechać sportowym sprzętem, na sportowych oponach we wczesnowiosennych temperaturach i zbyt szałaputnie ruszymy ze świateł. Honda z kolei chce, żeby motocykl czytał nam w myślach i choć pomysł ten jest szalony, to nie jest niemożliwy.

NAS Analytics TAG

Wniosek patentowy złożony przez zlokalizowany w Los Angeles oddział rozwoju i badań marki Honda zakłada, że kierujący będzie mógł wydawać motocyklowi polecenia za pomocą Brain-Machine Interface - czyli technologii łączącej umysł z maszyną. Czujniki odczytujące fale mózgowe zostałyby umieszczone w kasku i z pomocą bezprzewodowej technologii nasze oczekiwania wobec maszyny byłyby przekazywane do komputera sterującego umieszczonego w motocyklu. Projekt zakłada, że moglibyśmy pomyśleć dosłownie o wszystkim, łącznie z wheelie czy stoppie. Brzmi jak żart na 1 kwietnia? A co, gdybyśmy powiedzieli wam, że już w 2009 roku Honda przeprowadziła pierwsze udane testy technologii Brain-Machine Interface?

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr