tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl elektryczny Ultraviolette F99 pokazany na EICMA 2023. Indyjski startup znw zaskakuje
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl elektryczny Ultraviolette F99 pokazany na EICMA 2023. Indyjski startup znw zaskakuje

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.11.09, 18:47 Drukuj

Po sukcesie na rodzimym rynku marka Ultraviolette wkracza na światowe salony z nowym modelem F99, który przyciąga wzrok ostrą stylistyką i jest najmocniejszym motocyklem elektrycznym, jaki wyprodukowano w Indiach. Choć maszyna spełnia wymagania homologacji drogowej, to jej środowiskiem naturalnym ma być tor wyścigowy.

Ultraviolette F99 to prawdziwy pokaz siły ze strony indyjskiej marki. Silnik ma maksymalną moc 90 kW, a więc 122 KM. Sprint od zera do setki zajmuje 3 sekundy, a deklarowana prędkość maksymalna wynosi 265 km/h. Motocykl waży zaledwie 178 kg. Osiągnięcie tak niskiej masy było możliwe m.in. dzięki zastosowaniu nieprzyzwoitej ilości włókna węglowego.

NAS Analytics TAG

Wisienką na szczycie tortu jest aktywna aerodynamika, która pozwala jeszcze lepiej pokonywać zakręty i dostosowuje się do kąta pochylenia motocykla. Zawieszenie składa się z widelca upside-down i amortyzatora centralnego. Oba elementy najpewniej będą miały pełną regulację.

Choć Ultraviolette F99 został zaprezentowany już teraz, to chętni będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ producent przewiduje, że maszyna trafi do produkcji w 2025 r. Teraz w ofercie jest tylko model F77. Ultraviolette to startup z Bengaluru, który ma wsparcie finansowe m.in. od koncernu TVS.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr