tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Świata Hard Enduro rozpoczną się we Włoszech [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Świata Hard Enduro rozpoczną się we Włoszech [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.07.06, 10:08 Drukuj

Już w najbliższy weekend Mistrzostwa Świata Hard Enduro dotrą do Włoch, gdzie odbędzie się pierwsza tegoroczna runda - Abestone Hard Enduro. Zawodnicy zmierzą się z epicką scenerią i ultra trudnym wyzwaniem, które przygotował dla nich zawodnik Hard Enduro, Michele Bosi.

Na trasie nie zabraknie wysoko położonych szlaków górskich, które poprowadzą kierowców ze szczytu na szczyt, będą przejazdy głębokimi dolinami, korytami rzek i skalistymi wąwozami. Jak mówi sam Bosi - będzie to niesamowite wyzwanie i wydarzenie na miarę tej serii.

NAS Analytics TAG

Michele, który od wielu lat startuje w Hard Enduro, wykorzystał swoje doświadczenie wyścigowe, aby stworzyć tor w toskańskich górach. Bosi zaprojektował trasę, która będzie zawierała wszystko, czego może chcieć i czego może nie chcieć zawodnik Hard Enduro. Przy czym, jak zaznacza, trasa będzie możliwa do przejechania z każdym poziomem umiejętności.

Rywalizacja rozpocznie się od stosunkowo łatwej trasy, a poziom trudności będzie się zwiększać. W sobotnich kwalifikacjach będzie chodzić bardziej o prędkość, technikę i jazdę po górskich szlakach. Niedzielny poranny wyścig, który jest skierowany do większości zawodników, będzie trudny, ale niezbyt szalony. Będzie to mieszanka sobotniej trasy i dodatkowych elementów. Natomiast popołudniowy wyścig główny dla pierwszej pięćdziesiątki będzie trudny, a kilka ostatnich punktów kontrolnych będzie naprawdę ekstremalnych.

Na trasie znajdzie się wiele miejsc, w których pomoc z zewnątrz będzie zabroniona. Zdaniem Michele'a to jedyny sposób, aby ten sport rozwijał się w najbardziej uczciwy sposób. Dlatego też wszystkie podjazdy będzie można pokonać samemu. W ten sposób organizatorzy chcą pokazać, że motocyklem można jeździć wszędzie, a kierowca jest w stanie sobie poradzić sam.

Kto więc ma szansę na wygranie Abestone Hard Enduro? Wedługo Bosi'ego zawodnik wszechstronny. Taki, który posiada umiejętności trialowe, enduro, ma dobrą prędkość i porafi dokonywać na trasie mądrych wyborów. Zapowiada się więc poważny test dla wszystkich uczestników, wśród których nie zabraknie Polaków. Dominik Olszowy i Tadeusz Błażusiak zmierzą się z wyzwaniem Bosiego. Trzymamy kciuki, żeby wyszli z niego obronną ręką i z jak najlepszymi wynikami.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

NAS Analytics TAG

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę