tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata Hard Enduro: kalendarz rozgrywek na 2022. Jest take polska runda
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata Hard Enduro: kalendarz rozgrywek na 2022. Jest take polska runda

Autor: Dominika Jochymska 2021.09.21, 11:15 Drukuj

Ogłoszono daty Mistrzostw Świata Hard Enduro na rok 2022. Na przyszły sezon zaplanowano dziewięć rund, z których trzy odbędą się w nowych krajach: lzraelu, Serbii i Kanadzie. Z grafika wypadło portugalskie XL Lagares, nie ma także niemieckiego Getzen Rodeo, ale ponownie pojawiła się Polska z wydarzeniem HERO Challenge.

Prowizoryczny kalendarz Mistrzostw Świata Hard Enduro 2022 jest naszpikowany świetnymi imprezami z trzema nowymi rundami w trzech nowych krajach.

NAS Analytics TAG

Pierwsza runda cyklu ma odbyć się w kwietniu w Izraelu. Będzie to kolejna impreza spod znaku szeroko rozumianego enduro, po planowanych Mistrzostwach Świata SuperEnduro, która zawita do tego kraju. Wydarzenie Minus 400 na Bliskim Wschodzie otwiera nowe możliwości dla światowego enduro i zastąpi majową rundę w Portugalii, ponieważ Extreme XL Lagares nie ma w kalendarzu na 2022.

Druga runda to także nowa impreza w serii - Xross Hard Enduro Rallye w Serbii. Xross to wydarzenie o klikuletniej tradycji, które odbywa się od 2014 roku i oferuje zawodnikom rozległą i techniczną trasę hard enduro podobną do tej, którą znają z Rumuni.

W harmonogramie nie mogło zabraknąć Red Bull Erzbergrodeo w Austrii, które mamy nadzieję wreszcie powróci po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

Z Austrii seria uda się do Toskanii, gdzie w tym roku odbyła się pierwsza mistrzowska odsłona Abestone Hard Enduro, które zostało wysoko ocenione zarówno przez zawodników, jak i samo WESS GmbH. W lipcu zawodnicy zmierzą się w kultowym Red Bull Romaniacs, które w 2022 roku odbędzie się już po raz dziewiętnasty.

Sierpień to czas na dwie rundy, które rozegrane zostaną za Oceanem Atlantyckim. Najpierw zawodnicy powalczą w Red Bull TKO w Tennessee, a następnie udadzą się do Kanady na Red Bull Outliers w Badlands w Albercie. Nowy w grafiku Outliers to składający się z kilku okrażeń wyścig w formule ekstremalnego cross-country, który poprowadzi zawodników po nierównych pustkowiach z mnóstwem niemal pionowych podjazdów.

Polska odsłona Mistrzostw Świata Hard Enduro - HERO Challenge powróci w 2022 roku jako przedostatnia runda w połowie września, a finał serii będzie mieć miejsce w Hiszpanii podczas Hixpania Hard Enduro w Aguilar de Campoo.

Winfried Kerschhaggl, menedżer Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro: - Wspaniale jest mieć już teraz tymczasowy kalendarz Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro 2022. Chciałbym podziękować wszystkim organizatorom imprez za zaangażowanie w mistrzostwa i ich energię. Ustalenie tak wcześnie tymczasowego kalendarza daje wszystkim możliwość profesjonalnego wypromowania każdego konkretnego wydarzenia, a także daje zawodnikom ogląd na to, jak ekscytujące będą mistrzostwa w nadchodzącym sezonie. Ciężka praca, którą wykonaliśmy w 2021 roku przysporzyła nam dużego zainteresowania fanów, mediów i potencjalnych organizatorów wydarzeń na całym świecie. Z Izraelem, Serbią i Kanadą, dodanymi do i tak już zróżnicowanego kalendarza, chcemy wzmacniać naszą wizję prawdziwych motocyklowych offroadowych mistrzostw świata.

Wstępny harmonogram Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro 2022

Runda 1: 5-7 kwietnia - Minus 400, Izrael
Runda 2: 19-21 maja - Xross, Serbia
Runda 3: 16-19 czerwca - Red Bull Erzbergrodeo, Austria
Runda 4: 8-10 lipca - Abestone Hard Enduro, Włochy
Runda 5: 26-30 lipca - Red Bull Romaniacs, Rumunia
Runda 6: sierpień (TBC) - Red Bull TKO, USA
Runda 7: sierpień (TBC) - Red Bull Outliers, Kanada (dwa tygodnie po TKO)
Runda 8: 10-11 września - HERO Challenge, Polska (lokalizacja do potwierdzenia)
Runda 9: 7-9 października - Hixpania Hard Enduro, Hiszpania

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr