tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Będzie ekstremalnie! Światowe gwiazdy zmierzą się w Mistrzostwach Świata Hard Enduro w Dąbrowie Górniczej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Będzie ekstremalnie! Światowe gwiazdy zmierzą się w Mistrzostwach Świata Hard Enduro w Dąbrowie Górniczej

Autor: Informacja prasowa 2021.09.09, 15:57 Drukuj

Pierwsza w historii polska runda Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro już za dwa dni rozpocznie się w Dąbrowie Górniczej. Kompleks torów MXDG gościć będzie najlepszych zawodników świata tej dyscypliny: Tadeusza Błażusiaka, Billy’ego Bolta, Jonny’ego Walkera, czy lidera klasyfikacji Mistrzostw Świata Manuela Lettenbichlera.

Już w sobotę 11. września ponad 300 zawodników z 25 krajów wystartuje w HERO Challenge w Dąbrowie Górniczej. Zmagania z trasą przygotowaną specjalnie na tę okazję zawodnicy rozpoczną od Prologu, który zadecyduje o ich udziale w wieczornych wyścigach SuperEnduro oraz o kolejności startowej w niedzielnym wyścigu głównym.

NAS Analytics TAG

Harmonogram sobotnich wyścigów

10:00 - 15:00 - Prolog - Tor MXDG (ul. Zakawie) Dąbrowa Górnicza
18:00 - 19:00 - Treningi - Fabryka Pełna Życia (ul. Kościuszki 3 w Dąbrowie Górniczej)
19:00 - 19:20 - sesja autografów z udziałem najlepszych zawodników świata
19:30 - 21:00 - wyścigi w formule SuperEnduro przy sztucznym oświetleniu

W Fabryce Pełnej Życia w formule SuperEnduro wystartuje 27 najlepszych zawodników. Warto dodać iż Polak - Tadeusz Błażusiak to sześciokrotny Mistrz Świata SuperEnduro, a ze względu na to, że rywalom niezwykle trudno jest z Tadkiem wygrywać, nazywany jest przez nich żartobliwie "Polish Nightmare" (Polski Koszmar). W sobotni wieczór możemy więc spodziewać się zaciętej batalii i widowiskowego ścigania. Wejście na teren zawodów jest darmowe.

Po sobotnich emocjach przyjdzie czas na niedzielny wyścig główny, który odbędzie się na kompleksie torów MXDG (ul. Zakawie, Dąbrowa Górnicza). Organizatorzy przygotowali trasę, która będzie naszpikowana technicznymi zjazdami i podjazdami oraz bardzo długimi i technicznymi sekcjami głazów. W wyścigu głównym wystartuje 120 zawodników, którzy podczas trzech godzin rywalizacji będą musieli wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami: szybkością, techniką oraz wytrzymałością.

W najmocniejszej klasie PRO, jako gospodarze będziemy mieć silną reprezentację zawodników. Tadeusza Błażusiaka nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać, wyniki i miłość kibiców do Taddy’ego mówią same za siebie. Do Tadka dołączą: Emil Juszczak Wicemistrz Świata Juniorów w SuperEnduro oraz Oskar Kaczmarczyk, który wiezie do mety biało-czerwoną flagę w wielu ekstremalnych wyścigach w Europie. Czwartym polskim zawodnikiem będzie Dominik Olszowy, który wygrał zeszłoroczną edycję HERO Challenge, obecnie jest 10 w klasyfikacji Mistrzostw Świata Hard Enduro. Zapowiada się więc zacięta rywalizacja: Polska kontra reszta świata!

Zapraszamy serdecznie w nadchodzący weekend do Dąbrowy Górniczej. Zabierzcie rodzinę, znajomych i stwórzcie wraz z zawodnikami niesamowite wydarzenie, które na zawsze wpisze się w historię sportów motocyklowych w Polsce. Mamy nadzieję że dzięki Wam, najlepszym kibicom na świecie, polska runda na stałe zagości w międzynarodowym kalendarzu ekstremalnych wydarzeń na świecie.

Harmonogram niedzielnych wyścigów Tor MXDG (ul. Zakawie) Dąbrowa Górnicza

9:00 - start wyścigu grupy 2
11:00 - koniec wyścigu grupy 2
12:30 - start wyścigu grupy 1 - wyścig główny
15:30 - koniec wyścigu grupy 1
15:45 - dekoracja zwycięzców

Lokalizacja kompleksu torów MXDG: https://goo.gl/maps/xCRG7GZm2UPfHWvZ7
Lokalizacja Fabryki Pełnej Życia: https://goo.gl/maps/z7N5w4gFHwricM726

Więcej informacji na STRONIE i Facebooku.
Wydarzenie na Facebooku.

Organizator: Agencja Sport UP
Strona cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę