tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Red Bull Romaniacs: Wade Young zwycia w kwalifikacjach czwartej rundy M Hard Enduro [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Red Bull Romaniacs: Wade Young zwycia w kwalifikacjach czwartej rundy M Hard Enduro [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.07.28, 12:17 Drukuj

Wade Young rozpoczął Red Bull Romaniacs 2021 od najszybszego przejazdu kwalifikacyjnego w dniu otwarcia czwartej rundy Mistrzostw Świata Hard Enduro. Tadeusz Błażusiak uplasował się w pierwszej piątce, a Dominik Olszowy w pierwszej dziesiątce.

Akcja rozpoczęła się o świcie niedaleko miasta Sibiu na suchej trasie położonej na łagodniejszych stokach Karpat, które stanowiły przedsmak tego, co nas czeka.

NAS Analytics TAG

Zawodnicy klasy Gold wyjeżdżali na trasę od godziny 08:00 w minutowych odstępach, a wyniki miały ustalić kolejność startu w pierwszym dniu rywalizacji.

Zwycięzca z 2018 roku, Wade Young ustanowił najszybszy czas 37 minut i 42 sekundy na krótkiej trasie kwalifikacyjnej.

Teodor Kabachiev często może pochwalić się dobrymi wynikami kwalifikacji. Nie inaczej było i tym razem. Bułgar uzyskał drugi rezultat jadąc wolniej od Younga o 19 sekund. Wszystko wskazuje na to, że Teodor będzie chciał poprawić swój wynik z 2020 roku, kiedy ukończył Romaniacs na ósmej pozycji.

Alfredo Gomez uzyskał najlepszy wynik spośród zawodników zespołu Rockstar Husqvarna. Zajął trzecie miejsce ze stratą niecałej minuty do Younga i z niewielką przewagą nad urzędującym mistrzem Manuelem Lettenbichlerem. Mani stracił czas przez drobny upadek na początku. Tadeusz Błażusiak zajął piąte miejsce.

Graham Jarvis rozpoczął rywalizację na szóstym miejscu, zaledwie sekundę za Taddym, a przed debiutującym w Romaniacs liderem serii AMA Extreme Enduro - Trystanem Hartem. Dominik Olszowy z ósmym wynikiem pojechał zaledwie o dwie sekundy gorzej od Harta.

Kilku czołowych zawodników znalazło się natomiast niżej w tabeli niż można się było spodziewać. Zwycięzca pierwszej rundy Mistrzostw Świata Hard Enduro, Billy Bolt, nietypowo finiszował na 10. miejscu ze stratą ponad 2,5 minuty do Wade'a. Podobnie Mario Roman uplasował się na 11. miejscu, wyprzedzając dwukrotnego zwycięzcę Jonny'ego Walkera, który uzyskał 12 czas. Wicelider AMA Extreme Enduro, Cody Webb, rozpoczął swoją debiutancką przygodę z Romaniacs na 15 miejscu, z ponad czterema minutami straty do zwycięzcy.

Takich problemów w nieco łatwiejszej klasie Silver nie miał jego kolega z zespołu. Nick Fahringer uzyskał najlepszy czas 28 minut i 52 sekundy.

Pol Tarres rozpoczął swój start na Yamasze Tenere 700 zajmując trzynaste miejsce z ponad dwiema minutami straty do Valentina Rehrla, który ustanowił najlepszy czas w klasie Bronze (25 minut i 2 sekundy).

Pełne wyniki znajdziecie na STRONIE.

Zdjęcia: Red Bull Content Pool

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr