tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata Hard Enduro: wyniki sidmej rundy. Lettenbichler wygrywa w Kanadzie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata Hard Enduro: wyniki sidmej rundy. Lettenbichler wygrywa w Kanadzie

Autor: Dominika Jochymska 2022.08.31, 10:29 Drukuj

W siódmej rundzie Mistrzostw Świata Hard Enduro, Red Bull Outliers w Kanadzie, niepodzielnie rządził duet zawodników KTM: Manuel Lettenbichler i Trystan Hart. Zmagania w Badlands, zaliczając wszystkie check pointy, ukończyło zaledwie pięciu zawodników.

Trwające dwa dni wyścigi rozpoczęły się w centrum Calgary od miejskiego prologu w stylu Endurocrossu, który niestety został przerwany i ostatecznie odwołany po ulewnych opadach deszczu.

NAS Analytics TAG

W niedzielę pogoda wróciła do normy, a zawodnicy zmierzyli się z trasą hard enduro prowadzącą przez region Badlands, znany ze skał, stromych podjazdów, zjazdów i uskoków.

Jadący u siebie Trystan Hart, do zwycięstwa w TKO, chciał dołożyć zwycięstwo na ojczystej ziemi. Natomiast dla Manuela Lettenbichlera i Mario Romana, których w tabeli dzielił jeden punkt, przedostatnia runda sezonu była rozstrzygająca przed wielkim, październikowym finałem.

Po starcie wyścigu głównego Hart szybko wyszedł na prowadzenie i próbował wypracować sobie przewagę, ale Lettenbichler i Roman nie odpuszczali. Cała trójka ostro walczyła, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Dopiero pod koniec wyścigu Lettenbichlerowi i Hartowi udało się nieco odjechać, gdy Roman popełnił kosztowny błąd tracąc cenny czas.

Prowadząca dwójka jechała koło w koło aż do ostatnich podjazdów, które ostatecznie przesądziły o wyniku. Pomimo błędu popełnionego na ostatnich 20 metrach, Mani szybko sie pozbierał i odniósł zwycięstwo z przewagą zaledwie sześciu sekund nad Hartem.

Podium uzupełnił Mario Roman dojeżdżając na metę niecałe cztery minuty za Trystanem. Graham Jarvis zajął czwarte miejsce, a pierwszą piątkę uzupełnił Tadeusz Błażusiak.

Dominik Olszowy rywalizację w Kanadzie ukończył przedwcześnie, kiedy na podjeździe stracił równowagę, a motocykl, który wystrzelił w górę spadł na jego kostkę. Po pobycie w lokalnym szpitalu, Dominik będzie kontunuował leczenie w kraju, aby być gotowym na rundę finałową HEWC.

W klasyfikacji sezonu nastąpiła zmiana na fotelu lidera. Obecnie z przewagą czterech punktów prowadzi Manuel Lattenbichler, a Mario Roman zajmuje drugie miejsce. Losy tegorocznego tytułu mistrzowskiego rozstrzygną się więc 7-9 października podczas Hixpania Hard Enduro.

Klasyfikacja generalna HEWC (po 7 rundach)

1. Manuel Lettenbichler 107
2. Mario Roman 103
3. Graham Jarvis 82
4. Teodor Kabakchiev 72
5. Billy Bolt 62
6. Alfredo Gomez 57
7. Michael Walkner 57
8. David Cyprian 57
9. Trystan Hart 50
10. Wade Young 46
11. Dominik Olszowy 42

Zdjęcia: WESS

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr