tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Manuel Lettenbichler zdobywa tytu Mistrza wiata Hard Enduro [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Manuel Lettenbichler zdobywa tytu Mistrza wiata Hard Enduro [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.10.10, 13:12 Drukuj

Hixpania Hard Enduro była ostatnią rundą tegorocznych Mistrzostw Świata Hard Enduro. I choć prolog wygrał Alfredo Gomez, a drugiego dnia po karze nałożonej na Niemca, triumfował Trystan Hart, wyścig główny należał już tylko do Manuela Lettenbichlera, który odniósł swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie i został nowym mistrzem świata.

W finale prologu najszybszy był Alfredo Gomez, a za nim uplasowali się Manuel Lettenbichler, Tadeusz Błażusiak, Mario Roman i Trystan Hart. Kanadyjczyk był ostatnim zawodnikiem, który przejechał komplet 12 okrążeń. Dominik Olszowy zajął dziesiąte miejsce.

NAS Analytics TAG

Drugi dzień rywalizacji zwykle jest nieco łatwiejszy z dwuipółgodzinnym wyścigiem wokół jeziora Campoo z kilkoma tylko odcinkami ekstremalnymi.

Tym razem jednak nocny deszcz sprawił, że pierwsze okrążenie było w niektórych miejscach śliskie i trudniejsze niż oczekiwano. Nie powstrzymało to jednak Lettenbichlera przed przedarciem się z czwartej pozycji na prowadzenie. Niemiec parł do przodu i po raz kolejny w tym sezonie był klasą sam dla siebie. Na metę dotarł z przewagą dziesięciu minut nad drugim zawodnikiem - Trystanem Hartem.

Niestety, po zakończeniu rywalizacji, Mani otrzymał karę czasową za przekroczenie prędkości, która wysłała go na drugie miejsce dając Hartowi zwycięstwo w wyścigu. Lettenbichler nie był jedyny, ponieważ również Alfredo Gomez, Mario Roman, Mathew Green oraz Dominik Olszowy znaleźli się wśród ukaranych za przekroczenie prędkości.

Połączone wyniki z dwóch dni wyznaczały zawodnikom pozycje startowe do głównego wyścigu. I tak: na pierwszej pozycji utrzymał się Lettenbichler, drugi był Hart, trzeci Gomez, czwarty Sonny Goggia, a piąty Graham Jarvis. Tadek Błażusiak plasował się na szóstej pozycji, a Dominik Olszowy na ósmej.

W wyścigu głównym Manuel Lettenbichler prowadził od startu aż do mety, nie dając rywalom szans na bezpośrednią walkę. Mani budował swoją przewagę już od pierwszego okrążenia, ustanawiając przewagę, której nikt nie zdołałby zniwelować.

Mario Roman, który startował z dziewiątej pozycji, szybko wyprzedzał rywali i przed końcem pierwszego okrążenia, przed nim pozostali jedynie: Lettenbichler, Gomez i Hart. Na dziesiątym okrążeniu przewaga Lettenbichlera spadła do dwóch minut, ale to było wszystko, co Mario zdołał wyszarpać.

Kiedy minęły zaplanowane 2,5 godziny wyścigu, otwarto bramę do imponującego kamieniołomu, który był ostatnim odcinkiem rywalizacji. Właśnie tam Lettenbichler ponownie zwiększył swoją przewagę i przekroczył linię mety z czasem lepszym o ponad cztery minuty od Romana.

Roman zajął drugie miejsce i również na drugim miejscu kończy tegoroczny sezon mistrzostw świata. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Graham Jarvis, który wyścig główny ukończył na piątej pozycji.

Tadek Błażusiak jechał nieźle i zapowiadało się na miejsce w pierwszej szóstce, jednak rozbił się i uszkodził przy tym nadgarstek. Stawia to znak zapytania nad jego dalszą walką w EnduroCrossie i Mistrzostwach Świata SuperEnduro. Dominik Olszowy kończy sezon na 13 miejscu w generalce HEWC, a Kacper Dudzic, który nie wystartował w Hixpanii, zajmuje piątą pozycję w Pucharze Juniorów.

Klasyfikacja generalna sezonu 2022

1. Manuel Lettenbichler 127
2. Mario Roman 120
3. Graham Jarvis 93
4. Teodor Kabakchiev 72
5. Alfredo Gomez 72
6. Michael Walkner 66
7. Trystan Hart 63
8. Billy Bolt 62
9. David Cyprian 61
10. Wade Young 56

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr