tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: wyniki finałowej rundy. Jonny Walker zdobywa tytuł mistrzowski

AMA EnduroCross: wyniki finałowej rundy. Jonny Walker zdobywa tytuł mistrzowski

Autor: Dominika Jochymska 2022.11.21, 13:52 Drukuj

Jonny Walker pokonał rywali zdobywając tytuł mistrza AMA EnduroCrossu podczas finałowej rundy w Reno po zaciętej walce z Trystanem Hartem. Cody Webb wygrał rundę i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu.

Mistrzostwa AMA EnduroCrossu odwiedziły w miniony weekend Reno w stanie Nevada, gdzie zawodnicy walczyli w finałowej rundzie serii, a Jonny Walker i Trystan Hart rozstrzygnęli pomiędzy sobą losy tytułu mistrzowskiego.

W eliminacjach Hot Lap ubiegłoroczny mistrz Colton Haaker ustanowił najszybszy czas okrążenia wynoszący 59.768. Webb uzyskał drugi najlepszy czas 1:00,194, a Tadeusz Błażusiak był trzeci z czasem 1:02,050. Hart i Walker uplasowali się na czwartym i szóstym miejscu.

Pierwszy wyścig Haaker rozpoczął od holeshota i zdobył wczesną przewagę wyprzedzając Walkera i Webba. Colton i Cody walczyli o pierwsze miejsce przez cały wyścig, a na ostatnim okrążeniu Webb zaczął naciskać mocniej, szukając okazji do wejścia do środka, wyprzedzenia Haakera i objęcia prowadzenia.

Webb intensywnie szukał luki i ją znalazł, gdy Haaker opuścił nieco gardę. Webb wykorzystał szansę i wygrał wyścig. Walker zajął trzecie miejsce, Will Riordan uplasował się na czwartym miejscu, a Ryder Leblond na piątym.

To był wyścig, który zadecydował o tytule. Najpierw Trystan Hart rozbił się na głazach na początku wyścigu, a później zaliczył jeszcze upadek w matrixie, co sprawiło że ​​metę przekraczał na szóstej pozycji.

W drugim wyścigu z odwróconą kolejnością startu, Tim Apolle objął wczesne prowadzenie przed Webbem, Hartem i Walkerem, którzy mimo, że startowali z drugiego rzędu, szybko wyszli do przodu.

Webb wcześnie przejął prowadzenie od Apolle'a, ale Hart odebrał mu je już na trzecim okrążeniu. Niedługo później również Walker wyprzedził Webba i przejął drugie miejsce.

Reztę wyścigu Walker i Hart spędzili walcząc koło w koło o najwyższe miejsce. Walker był niezmordowany i wielokrotnie próbował odebrać Hartowi prowadzenie, ale ostatecznie Hart się obronił.

Tym sposobem walka o tytuł sprowadziła się do finałowego wyścigu sezonu. Po starcie Walker szybko wyszedł na prowadzenie i utrzymał je przez dwa pierwsze okrążenia z Hartem depczącym mu po piętach. Na trzecim okrążeniu Hart zaatakował, wyprzedził rywala i jechał dalej tak, aby Jonny nie był w stanie naciskać na niego, jak podczas drugiego wyścigu.

Brytyjczyk jednak nie miał zamiaru tego robić. Utrzymywał się na drugiej pozycji, ponieważ wiedział, że taki wynik mu wystarczy, aby zapewnić sobie tytuł. Hart zostałby mistrzem, gdyby Cody Webb wyprzedził Walkera. Tak się jednak nie stało i Jonny Walker został po raz pierwszy w karierze mistrzem AMA EnduroCrossu.

Hart odniósł tego wieczoru dwa zwycięstwa w wyścigach, ale ostatecznie jego pechowy pierwszy wyścig był decydujący. Walker uzyskał wynik 3-2-2, który dał mu drugie miejsce w klasyfikacji rundy i pierwsze miejsce w generalce.

Cody Webb zajął pierwsze miejsce w tej rundzie z wynikami 1-3-3, co dało mu trzecie miejsce w serii przed Tadeuszem Błażusiakiem, który zajął szóste miejsce w Reno i finalnie czwarte w tabeli.