tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: wyniki czwartej rundy. Trystan Hart wygrywa w Prescott

AMA EnduroCross: wyniki czwartej rundy. Trystan Hart wygrywa w Prescott

Autor: Dominika Jochymska 2022.10.25, 09:32 Drukuj

Czwarta runda Mistrzostw AMA EnduroCrossu odbyła się w Prescott Valley w Arizonie. Właśnie tam, drugi raz z rzędu w tym sezonie, Trystan Hart zajął najwyższy stopień podium wyprzedzając Cody'ego Webba i Jonny'ego Walkera. Choć droga do pierwszej trójki dla żadnego z nich nie była łatwa.

Hart uzyskał wyniki 3-4-1, które dały mu miejsce przed Codym Webbem (2-6-2), a Jonny Walker z rezultatem 4-1-7 wskoczył na najniższy stopień podium.

Już podczas kwalifikacji Hot Lap, Jonny Walker wyglądał, jakby dobrze się bawił na torze Prescott, co udowodnił ustanawiając najszybszy czas - 37,285. Jonny pojechał o całą sekundę szybciej niż Colton Haaker, który wykręcił 38.225. Cooper Abbott zaliczył trzecie najszybsze okrążenie w czasie 38,711 i uplasował się przed kolegą z drużyny Codym Webbem (39,201), Tadkiem Błażusiakiem (39,342) oraz Trystanem Hartem (40,079).

Walker rozpoczął pierwszy wyścig od holeshota i wczesnego prowadzenia. Za nim podążali Abbott i Haaker, którzy niedługo później wyprzedzili Brytyjczyka wysyłając go na trzecie miejsce. Okrążenie później na prowadzenie wyszedł Haaker, który dowiózł swoją pozycję do mety, a za nim znalazł się Cody Webb, który uparcie przedzierał się do przodu. Trzecie miejsce zajął Trystan Hart, a pierwszą piątkę zamknęli Walker i Abbott. Tadek Błażusiak zajął w tym wyścigu szóstą pozycję.

W drugim wyścigu z odwróconą kolejnością startu, Justin Soule zgarnął holeshota, ale szybko prowadzenie od niego przejął Cory Graffunder. Zawodnicy nie skończyli jeszcze pierwszego okrążenia, kiedy na czele jechał już Tadek Błażusiak. Taddy prowadził przez większość wyścigu, ale ani Walker, ani Haaker nie planowali odpuszczać. Walker długo naciskał i szukał okazji, aby wyprzedzić Polaka i w końcu taką znalazł na siódmym okrążeniu. Haaker nie czekał i szybko poszedł w jego ślady wysyłając Błażusiaka na trzecie miejsce. Ta trójka dojechała w takiej kolejności do mety, a za nimi uplasowali sie Hart i Abbott.

Ostatni wyścig wieczoru okazał się najbardziej dramatyczny, ponieważ rozpoczął się od karambolu w pierwszym zakręcie, który złapał Walkera, Błażusiaka i Haakera. Taki rozwój wypadków znacznie ułatwił Hartowi drogę do zwycięstwa w wyścigu i rundzie. Za nim na mecie zameldowali się Cody Webb i Cooper Abbott.

Aby wygrać w klasyfikacji dnia, Haaker i Walker musieli uplasować się w pierwszej piątce. Walker pod koniec wyścigu awansował na siódme miejsce i na nim ukończył rywalizację, natomiast Haaker dotarł aż do Coopera Abbotta, ale popełnił błąd, przeleciał nad kierownicą i stracił cztery miejsca, ostatecznie finiszując na dziewiątej pozycji.

W Prescott na podium stanęli więc: Hart, Webb i Walker. Haaker zajął czwarte miejsce z wynikami 1-2-9, Abbott piąte (5-5-3), a Tadek Błażusiak szóste (6-3-4).

Po czwartej rundzie liderem w generalce jest Hart z dorobkiem 97 punktów. Błażusiak i Walker zajmują drugie miejsce z 82 punktami, tuż przed Webbem na czwartym z 80 punktami i obrońcą tytułu Haakerem na piątym z 65 punktami.

Piąta runda AMA EnduroCrossu odbędzie się w sobotę 5 listopada w Boise w stanie Idaho.