tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA EnduroCross: wyniki pi±tej rundy. S³abe wystêpy liderów w Boise

AMA EnduroCross: wyniki pi±tej rundy. S³abe wystêpy liderów w Boise

Autor: Dominika Jochymska 2022.11.08, 11:11 Drukuj

Jonny Walker wygrał piątą rundę AMA EnduroCrossu w Boise, podczas gdy pretendenci do tytułu Trystan Hart, Tadeusz Błażusiak i Cody Webb zmagali się z problemami. Natomiast urzędujący mistrz serii, Colton Haaker po raz pierwszy stanął na podium w tym sezonie.

Przed rundą w Nampa, Idaho sprawy wyglądały dobrze dla Trystana Harta. Zawodnik KTM miał 15 punktów przewagi w tabeli i generalnie bardzo dobre starty, więc co mogło pójść nie tak? Jak to w EnduroCrossie bywa... wszystko.

W pierwszym wyścigu Hart popełnił swój pierwszy błąd tego wieczoru już w pierwszym zakręcie i musiał gonić z końca stawki. Tadek Błażusiak natomiast zderzył się z Codym Webbem i zaliczył upadek na kłodzie. W wyścigu prowadził Colton Haaker, ale po jego błędzie Jonny Walker wykorzystał szansę i przejął prowadzenie, które utrzymał aż do mety.

Haaker zajął drugie miejsce przed Cooperem Abbottem, Max Gerston uplasował się na czwartym, a Hart na piątym miejscu. Tadek Błażusiak po wielu upadkach zajął dopiero 16 miejsce.

Drugi wyścig wystartował tradycyjnie w odwróconej kolejności. Po słabym wyniku z pierwszego wyścigu, Taddy zgarnął holeshota i prowadził przez większość wyścigu.

Walker, który wystartował na 10. miejscu, nadal czuł się pewnie na torze i w połowie wyścigu przesunął się na drugie miejsce za Błażusiakiem. W końcu jednak wyprzedził Taddy'ego, zdobywając drugie z rzędu zwycięstwo. Nasz rodak zajął drugie miejsce przed Coltonem Haakerem.

Ryder LeBlond uplasował się na czwartym miejscu przed Webbem i Hartem, który jechał na piątej pozycji, ale popełnił błąd i ostatecznie zajął szóste miejsce.

W trzecim wyścigu Webb i Błażusiak ponownie jechali łokieć w łokieć, a Cody ledwo obronił swoją wczesną przewagę nad Taddym, Haakerem i Walkerem.

Jednak Haaker szybko ruszył do ataku, wyprzedził Błażusiaka jadącego na drugim miejscu, a Walker podążał tuż za nim. Zawodnik Husqvarny ruszył dalej, wyprzedzil Webba i objął prowadzenie na trzecim okrążeniu. Od tego momentu Colton nie oglądał się już za siebie, wygrał wyścig i zapewnił sobie pierwsze podium w tym sezonie.

Kiedy Haaker zmierzał po swoje zwycięstwo, Webb i Walker jechali koło w koło. Ostatecznie to Walker zajął drugie miejsce przed Webbem, a za nimi uplasowali się LeBlond, i Błażusiak.

Wynik 1-1-2 dał Walkerowi wygraną w rundzie oraz pozwolił na zmniejszenie przewagi Harta w tabeli do zaledwie jdnego punktu. Colton Haaker zajął drugie miejsce z wynikiem 2-3-1, a Ryder LeBlond trzecie (6-4-4).