tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Michael Dunlop wemie udzia w wycigu Pikes Peak!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Michael Dunlop wemie udzia w wycigu Pikes Peak!

Autor: Janusz Bbenek 2019.04.05, 10:05 Drukuj

Tegoroczny wyścig na szczyt Pikes Peak w Kolorado zapowiada się niezwykle interesująco. Do grona startujących tam zawodników dołączył słynny Michael Dunlop, jedna z gwiazd europejskich wyścigów ulicznych, który pojedzie na BMW S1000R.

Główną atrakcją zaplanowanego w tym roku na 30 czerwca wyścigu Pikes Peak w kategorii motocykli będzie niewątpliwie start utytułowanego Carlina Dunne’a na nieujawnionym jeszcze z nazwy nowym motocyklu Ducati. Bardzo prawdopodobne, że będzie to Streetfighter V4, wykorzystujący jako bazę Panigale V4. Będzie to pierwsza okazja, by zobaczyć tę maszynę na żywo, jeszcze przed spodziewaną prezentacją na jesiennych targach.

NAS Analytics TAG

Do grona uczestników tegorocznego Pikes Peak dołączył Michael Dunlop, członek słynnej familii, od lat będącej w czołówce wyścigów ulicznych w Europie, w tym TT na wyspie Man. Michael wystartuje na BMW S1000R z roku modelowego 2019, w barwach ekipy Wunderlich MOTORSPORT powered by ProKASRO. Jego zespołową partnerką będzie niemiecka zawodniczka Lucy Glöckner, która w zeszłym roku z czasem 10:21.932 zdobyła tytuł Rookie of the Year. Oboje rywalizować będą w klasie Heavyweight.

Nie jest to pierwsza wizyta gwiazdy TT na Pikes Peak. W sezonie 2014 pojawił się tu na własnoręcznie zmodyfikowanym Suzuki GSX-R1100 z 1992 roku słynny Guy Martin. O ile jego obecność była bardzo korzystna wizerunkowo dla całej imprezy, to niestety start nie należał do udanych. Jego wyposażony w turbosprężarkę motocykl nie poradził sobie z rozrzedzonym powietrzem w okolicach szczytu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr