tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marquez jedzi na REPSOLu, wic ja te sprbuj
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Marquez jedzi na REPSOLu, wic ja te sprbuj

Autor: Jarek "BENITO" Czech 2019.09.06, 23:38 6 Drukuj

Włoski motocykl i hiszpański olej? Czemu nie? Jeśli Honda tak zasuwa na REPSOLu, to może moja Aprilia również nabierze wigoru? Wymieniam wszystkie płyny ustrojowe w motocyklu i przystępuję do testu.

Teorii o najlepszym oleju jest tyle, ilu jest motocyklistów i każdy ma swoją rację. Wybierając olej do swojego motocykla zwykle kierujemy się tylko podstawowym parametrem i wpadając do sklepu, mówimy zwykle: 10W40 poproszę.

NAS Analytics TAG

MotoGP Brno 2018 Marc Marquez

Jak dobrać olej? O tym już chyba wszystko było powiedziane, a najważniejsze, by zrobić to mądrze i zgodnie z wytycznymi producenta. Ja sprawdziłem jakie są wymagania Aprilii wobec oleju, na którym ma pracować mocny, litrowy silnik V4 o sportowym rodowodzie i ciecz z pomarańczowej butelki przelałem do silnika. Teraz trzeba na nim trochę pojeździć, by przekonać się o kulturze pracy motoru (w sensie silnika), jak również skrzyni biegów. Po kilku tygodniach i kilku tysiącach kilometrów będzie można przedstawić rzetelną opinię.

Albo grubo, albo wcale, więc na dniach zabiorę się jeszcze za wymianę oleju w zawieszeniu, jak również płynu hamulcowego i to wszystko na prawdopodobnie ostatni interwał serwisowy bieżącego sezonu.

Do kompletu jeszcze chemia czyszcząca i smarująca, by walory wizualne były na równi ze sprawnością techniczną i na koń.

Olej silnikowy - Repsol Moto Racing 4T, Repsol Moto Fork Oil do zawieszenia, Repsol Moto DOT 4 Brake Fluid dla lepszego hamowania, dwa rodzaje smaru do łańcucha i zaawansowane środki do pielęgnacji.

Ciekawe, czy ja też teraz będę jeździł jak Marc Marquez...

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr