tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 REPSOL w Aprilii się sprawdza! Podsumowujemy nasz test
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

REPSOL w Aprilii się sprawdza! Podsumowujemy nasz test

Autor: Jarek "Benito" Czech 2019.11.26, 21:40 Drukuj

Test oleju, to bardzo skomplikowany temat, szczególnie gdy nie mamy do dyspozycji żadnego laboratorium. Czy rzeczywiście jest to mistrzowski produkt na miarę Marca Marqueza? Co można zauważyć po kilku tysiącach kilometrów?

Wymianę przeprowadziłem już pod koniec sezonu i miałem nadzieję na kolejne tysiące kilometrów, lecz nadmiar pracy i jesienna aura pozwoliły na przejechanie jedynie 3600 kilometrów z ponad 20 tysięcy w tym sezonie.
Dbam o wszystkie posiadane dotychczas motocykle, najlepiej jak potrafię i nigdy nie oszczędzam na materiałach eksploatacyjnych, co odwdzięcza się bezawaryjnym użytkowaniem. Jak ośmioletnia Aprilia Tuono zachowuje się na oleju REPSOL Moto Racing 4T?

NAS Analytics TAG

Stan oleju w silniku

W tym punkcie nie mam wiele do napisania. Wlałem olej do maksymalnego poziomu i stan się nie zmienił w trakcie użytkowania. Tak właśnie powinno być.

Zachowanie silnika

Włoskie V4 pracuje cicho od momentu odpalenia i żaden niepokojący dźwięk nie dobiega moich dotkniętych lekkim talentem muzycznym uszu. Podobnie jest na ciepłym motorze, więc znów nie ma się do czego przyczepić.

Praca skrzyni biegów

Skrzynia pracuje gładko, każdy bieg zapina się płynnie zarówno dzięki olejowi, jak i quick shifterowi. Moc około 170 koni mechanicznych pewnie przekazywana jest na tylne koło. Tego się spodziewałem i moje oczekiwania zostały w pełni spełnione.

Podsumowanie

Testowanie oleju przez normalnego użytkownika jest bardzo trudnym i nieprecyzyjnym zadaniem, ale po tylu używanych motocyklach, jakimi jeździłem na różnych olejach, mogę wyczuć czasem tak subtelną różnicę.
Czy olej z pomarańczowej butelki REPSOL jest lepszy od innych? Gdybym tak napisał, oszukałbym sam siebie. Porównanie oleju do innych jest pytaniem bez jednoznacznej odpowiedzi, lecz czy Ducati jest lepsze od Yamahy i Hondy? Czy Pirelli lepiej trzyma od Dunlopa i Michelin? Czy Mercedes jest lepszy od BMW i Audi?Każdy z nas ma swoją prawdę i podobnie jest w kwestii olejów motocyklowych.

Jedyne, co mogę stwierdzić, to fakt iż na rynku olejów motocyklowych pojawił się dobrze nam znany z MotoGP mistrzowski produkt, który zdecydowanie może namieszać na rynku. Wszyscy znamy REPSOLa dzięki wielkim mistrzom, takim jak Marc Marquez, Jorge Lorenzo, czy Dani Pedrosa, lecz przez lata ciężko było znaleźć ich produkty na półkach w sklepach motocyklowych.

Na szczęście taki stan rzeczy to już przeszłość. Autoryzowany importer marki Repsol w Polsce radzi sobie bardzo dobrze z dystrybucją i sieć Autoryzowanych Punktów Sprzedaży rośnie z miesiąca na miesiąc.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę