tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marc Coma wzmocni zespoy KTM AG w Dakarze 2022
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Broger Desktop Extra Baner 960x300
Broger Mobile Baner 960x300

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Marc Coma wzmocni zespoy KTM AG w Dakarze 2022

Autor: Dominika Jochymska 2021.12.21, 11:54 Drukuj

KTM ogłosił, że ​​pięciokrotny zwycięzca i były dyrektor wyścigu Marc Coma wybiera się na Rajd Dakar 2022 jako doradca asystujący trzem fabrycznym zespołom wyścigowym (KTM, Husqvarna i GASGAS) w Arabii Saudyjskiej w styczniu przyszłego roku.

Po przegranej z Hondą w ostatnich dwóch latach, dołączenie do zespołu jednego z najbardziej utytułowanych kierowców w historii rajdów (pięć zwycięstw w Dakarze i sześć tytułów mistrzowskich w Rajdach Cross Country), 45-letniego Hiszpana Marca Comy jest z pewnością dobrym posunięciem.

NAS Analytics TAG

Odzyskanie trofeum Dakaru jest celem, a zatrudnienie Comy do nadzorowania zespołów Red Bull KTM Factory Racing, Husqvarna Factory Racing i GASGAS Factory Racing to ważny sygnał ostrzegawczy dla pozostałych drużyn.

Coma z pewnością wniesie wiele do zespołu po imponującej 14-letniej karierze, dwóch latach jako dyrektor sportowy Dakaru w latach 2016-2018, a od 2020 jako dyrektor generalny KTM Spain. Także w 2020 na krótko przesiadł się do czterech kółek jako pilot Fernando Alonso, gdy ten próbował swoich sił w Dakarze w Arabii Saudyjskiej.

W 2022 Coma dołączy do dakarowej karawany w Arabii Saudyjskiej, trzymając parasol grupy KTM i wesprze wspólną sprawę.

- Wygląda na to, że styczeń będzie dla mnie bardzo pracowity i jestem naprawdę podekscytowany - wyjaśnia Coma. - Zostać zaproszonym z powrotem do udziału w rajdach jako doradca podczas Dakaru to ogromny zaszczyt. Wierzę, że mogę być prawdziwym atutem asystując przy konfiguracji i mam nadzieję, że pomogę przywrócić zwycięstwo jednej z naszych drużyn. Byłem zawodnikiem Dakaru przez długi czas, potem pracowałem przy organizacji przez trzy lata, a nawet przejechałem jeden Dakar w samochodzie jako pilot. Mam wrażenie, że mogę wnieść doświadczenie i inny punkt widzenia, aby pomóc zawodnikom i zespołom osiągnąć nasze cele. Po siedmiu latach jestem naprawdę szczęśliwy, że wracam do Dakaru jako część KTM AG - wciąż mam wielu przyjaciół zaangażowanych w wyścigi i nie mogę się doczekać, aby ponownie doświadczyć ducha Dakaru, przynosząc trochę mojej pozytywnej energii wszystkim i mam nadzieję, że osiągniemy nasz cel.

Norbert Stadlbauer, szef zespołu rajdowego: - Z pięcioma zwycięstwami w Dakarze na koncie Marc jest legendą tego sportu i to oczywiście ekscytujące móc go powitać z powrotem w świecie rywalizacji rajdowej w rodzinie KTM. Marc ma nie tylko doświadczenie jako kierowca wyścigowy, ale także jako menedżer w KTM Hiszpania. Połączenie tego i jego podejścia do pracy sprawia, że ​​cieszymy się, że wrócił do nas, aby wspierać nasze zespoły w dążeniu do kolejnego zwycięstwa w Dakarze. Marc będzie odgrywał rolę wspierającą we wszystkich aspektach rajdu i na pewno będzie wielkim atutem naszego zespołu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr