tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2023: wyniki jedenastego etapu. Polacy z awansami po pierwszej części maratonu [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2023: wyniki jedenastego etapu. Polacy z awansami po pierwszej części maratonu [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.01.13, 10:00 Drukuj

Czwartkowy etap był pierwszą częścią maratonu. Oznacza to, że na biwaku, kierowcy byli zdani sami na siebie i nie mogli liczyć na pomoc ekip serwisowych. Odcinek specjalny liczący 275 kilometrów prowadził przez gigantyczne wydmy i wyschnięte jeziora, gdzie zawodnicy mogli jechać z maksymalną dopuszczoną przez organizatorów prędkością: 160 km/h dla motocykli i 170 km/h dla samochodów.

Luciano Benavides, który w pierwszym tygodniu rajdu pozostawał nieco w tyle za rywalami, w tym tygodniu błyszczy. Zaliczył swoje trzecie etapowe zwycięstwo i powoli zbliża się do czołówki. A w czubie stawki dzieje się sporo. Na prowadzenie w klasyfikacji powrócił Skyler Howes, który uzyskał czwarty czas, a tuż za nim ze stratą zaledwie 28 sekund plasuje się Toby Price, który stanął na najniższym stopniu etapowego podium. Jednodniowy lider, Kevin Benavides, spadł na czwarte miejsce w tabeli, po tym jak wczoraj dojechał dziesiąty. Pierwsza trójka mieści się w niecałych trzech minutach, wszystko jest jeszcze zatem możliwe.

NAS Analytics TAG

W kategorii samochodów, Jakub Przygoński i Armand Monleon, po tym jak przebili oponę, dotarli na biwak z jedenastą lokatą. Mimo tego awansowali na 21 miejsce w klasyfikacji rajdu.

W klasie SSV T4 zacięty pojedynek toczą Rokas Baciuska i Eryk Goczał. Tym razem etap należał do Baciuski, ale najmłodszy z Goczałów dojechał do mety z zaledwie 37 sekundami straty do lidera. W klasifikacji traci natomiast do Litwina 4'17". Drugi z zespołów Energylandia Rally Team, Marek Goczał i Maciej Marton, uzupełnili etapowe podium uzyskując trzeci czas. Dzięki temu w klasyfikacji awansowali na trzecie miejsce. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk uzyskali wczoraj szósty wynik i awansowali na ósmą pozycję w generalce.

Dwunasty etap to druga część etapu maratońskiego. Trasa wyniesie w sumie 376 kilometrów, a odcinek specjalny stanowić będzie jedynie 185 kilometrów. Na zawodników czekają jednak trudne wydmy, na których prędkość będzie zdecydowanie mniejsza niż wczoraj.

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę