tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandaty i sąd za jazdę po lesie NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mandaty i sąd za jazdę po lesie

Autor: Lovtza 2015.04.29, 09:43 23 Drukuj

Wraz z początkiem sezonu motocyklowego dolnośląska policja zaostrza walkę z miłośnikami offroadu. W Sudetach w miniony weekend przeprowadzone zostały zorganizowane obławy w wyniku których policja i straż leśna ze Złotoryi zatrzymały sześciu kierowców quadów i motocykli.

Funkcjonariusze polowali na wielbicieli bezdroży w okolicach Podgórek, Lubiechowa, Sokołowca oraz Różanej. Kary? Oczywiście te z najwyższe półki. Trzech Niemców i jeden Polak za nielegalny wjazd quadami do lasu i uporczywe płoszenie zwierząt ukaranych zostało mandatami w wysokości 1000 złotych. Jeszcze drastyczniej wyglądała sprawa dwóch motocyklistów. Obywatel Holandii podczas próby zatrzymania potrącił kierownicą jednego z funkcjonariuszy. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze. Mężczyzna został w związku z tym zatrzymany i wylądował w areszcie. Odpowie na zarzuty policjantów przed sądem. Razem z nim zatrzymano jednego z miejscowych, mieszkańca gminy Jeżów Sudecki, który był przewodnikiem Holendra i który również nie zatrzymał się do kontroli. W tym przypadku również policjanci skierowali sprawę do sądu. Obu motocyklistom zatrzymano maszyny, a policjanci zapowiadają więcej takich akcji prowadzonych ze strażą leśną.

NAS Analytics TAG

Znamy okolice o których mowa i realia tam panujące. Dlatego też z niemałym rozbawieniem czytamy o quadach "uporczywie płoszących zwierzęta". W lasach okalających Złotoryję prowadzona jest regularna gospodarka leśna. Rozumiemy że piły motorowe, ciężki sprzęt leśny hałasujący i niszczący runo, a przede wszystkim lokalne drogi nie są żadną uporczywą uciążliwością dla okolicznych zwierząt i przyrody jako takiej… Osobną sprawą jest kwestia "oprowadzania" przyjezdnych przez lokalnych offroadowców. Grupy Niemców, Belgów, Holendrów a nawet przedstawicieli odleglejszych nacji regularnie pojawiają się na Dolnym Śląsku. Ich liczba od lat rośnie i motocykliści Ci stają się coraz bardziej widoczni. Do Polski ściągały ich piękne górskie tereny Dolnego Śląska, bardzo tani przewodnicy oraz bezkarność. Jeszcze chwila, a między leśnikami, policją (+ lokalnymi mieszkańcami) a środowiskiem offroadowym wybuchnie regularna wojna z obławami, pościgami i używaniem środków przymusu bezpośredniego włączenie. Zachodni "goście" zabiorą się wtedy po prostu do domu, a my będziemy musieli jakoś żyć z tym kaktusem…

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 8
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę