tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Jordi Tixier odchodzi z VHR KTM - team komentuje
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: Jordi Tixier odchodzi z VHR KTM - team komentuje

Autor: Dominika Jochymska 2020.02.14, 11:14 Drukuj

Na początku tygodnia pisaliśmy, że Jordi Tixier i zespół VHR KTM Racing się rozstali. Oświadczenie teamu było lakoniczne, a powody nieznane. Teraz głos zabrał manager teamu - Bruno Verhaeghe.

Za dwa tygodnie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Motocrossie i wszystko wskazuje na to, że były Mistrz Świata MX2 został bez motocykla w tym sezonie. Czy wystartuje indywidualnie? Tego jeszcze nie wiadomo, póki co wiadomo, że pomiędzy nim a zespołem VHR KTM doszło do sporu, który pomimo wspólnych interesów obu stron, nie został rozwiązany.

NAS Analytics TAG

Manager teamu - Bruno Verhaeghe podał powody swojej decyzji, rozmawiając z francuskim Daily Motocross.

- Napotkaliśmy problem organizacyjny z Jordim Tixierem. W tym sezonie Jordi chciał zarządzać wszystkim u siebie wraz z ojcem, ponieważ nam nie ufali. Oczywiście nie zaakceptowałem tego. Nigdy nie widziałem zespołu, który pozwoliłby, aby zawodnik dbał o swoje motocykle wyścigowe samodzielnie. Myślę, że za każdym razem kończy się to dla Jordiego tak samo. Tixier nie ufa ludziom i jest przekonany, że wszystko robi lepiej niż wszyscy inni, a szkoda. Myślę, że najlepszą rzeczą dla niego byłoby, gdyby pracował tylko z ojcem, aby nie mieli problemów z teamem i ludźmi - powiedział Verhaeghe.

W VHR nadal realizujemy nasz program, który obejmuje Mistrzostwa Europy w klasach 250 i 125 oraz Mistrzostwa Świata Kobiet, gdzie wystartujemy prawie we wszystkich rundach poza tymi za Oceanem. Dodatkowo będziemy także startować w Mistrzostwach Francji. W tej chwili szukam, być może, zawodnika do zespołu, ale na razie nic nie jest pewne - podsumował.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę