tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MV Agusta F3XX - karbonowy pocisk tylko na tor NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MV Agusta F3XX - karbonowy pocisk tylko na tor

Autor: Janusz Bębenek 2019.05.24, 15:39 Drukuj

Kiedy chcesz się pościgać na torze naprawdę konkretną maszyną i dysponujesz odpowiednim budżetem, udajesz się do jednej z firm budujących wyczynowe motocykle, np. do MV Agusta Reparto Corse. W zamian za worek pieniędzy otrzymasz tam chociażby takiego potwora, jak model F3XX, łączący dwie imponujące wartości - 160 KM mocy i 156 kg masy z paliwem.

Trzycylindrowa osiemsetka MV Agusty bardzo dobrze radzi sobie w mistrzostwach świata motocykli produkcyjnych w klasie Supersport. F3XX jest jej bliźniakiem, zbudowanym przez firmę Reparto Corse, należącą do koncernu z Varese, ale działającą w pełni niezależnie - podobnie jak biuro projektowe Castiglioni Research Center. Celem i sensem jej obecności na rynku są wyłącznie wyścigi i motocykle o najwyższych osiągach.

NAS Analytics TAG

Co takiego niezwykłego jest w torowej MV Aguście F3XX? W zasadzie wszystko. Ten ręcznie zbudowany i wystrojony motocykl waży tylko 156 kg z pełnym zbiornikiem paliwa (145 kg na sucho). Tuningowany silnik daje 160 KM mocy z pojemności 798 cm3.

MV Agusta F3 XX 04

Większość komponentów, w tym wszystkie owiewki, wykonano z karbonu. Firma SC Project stworzyła specjalnie dla niego układ wydechowy 3 w 1. Poprowadzona na nowo, krótsza wiązka kabli zawiera datalogger, a standardowy wyświetlacz LCD zastąpiono wielofunkcyjnym panelem TFT. Lista przeróbek jest długa i na życzenie klienta może zawierać w zasadzie wszystko.

Mv Agusta Reparto Corse milczy jak zaklęte w temacie ceny F3XX. Chętni proszeni są o osobisty kontakt z warsztatem, po którym otrzymają indywidualną wycenę, w zależności od zamówionych komponentów. Z omawianymi kwotami łatwiej się niestety spotkać w biurze nieruchomości, niż w salonie motocyklowym...

MV Agusta F3 XX 12

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę