tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 21 szybkich baniek - duży sukces dwóch limitowanych modeli MV Agusty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

21 szybkich baniek - duży sukces dwóch limitowanych modeli MV Agusty

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.23, 12:34 Drukuj

Włoska MV Agusta do perfekcji doprowadziła model biznesowy, polegający na sprzedaży krótkich serii maszyn w wersjach specjalnych. Szczególnie udane okazały się modele Brutale 1000 i Superveloce 800 w wersji Oro, które błyskawicznie znalazły łącznie 600 nabywców i dały firmie potężny zastrzyk gotówki na kolejne inwestycje.

Obydwa modele w bogatej wersji Oro (Złoto) zostały wyprodukowane w ściśle limitowanej ilości po 300 sztuk. I chociaż ich ceny zdecydowanie nie były okazyjne - 119 tys zł za Superveloce 800 Oro i aż 183 tys. zł za Brutale 1000 Oro, to bardzo szybko WSZYSTKIE maszyny znalazły swoich właścicieli.

NAS Analytics TAG

Oczywiście nie oznacza to, że dla kolejnych chętnych zostaną tylko niespełnione marzenia. MV Agusta w przyszłym sezonie wypuści kolejny rzut, tym razem w standardowych specyfikacjach i zdecydowanie bardziej przyjaznych cenach.

Dla odradzającej się po serii kryzysów marki MV Agusta najważniejszy w tym wszystkim jest potężny dopływ gotówki. 600 sprzedanych motocykli to ponad 21 milionów euro przychodu, które pozwolą ustabilizować sytuację w firmie i spokojnie rozwijać kolejne modele. Sukces tych maszyn pokazuje, że rynek na ekskluzywne motocykle jak najbardziej istnieje.

Dla porównania, Yamaha ogłosiła niedawno plany finansowe związane z najnowszą wersją modelu YZF-R1. Zakładają one sprzedaż w Europie na poziomie 2700 sztuk, co powinno przynieść firmie ok 55 milionów euro - a mówimy tu o wielkim koncernie i popularnym, produkowanym masowo superbike’u.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę