tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MV Agusta Dragster i Brutale z nową elektroniką w sezonie 2020 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MV Agusta Dragster i Brutale z nową elektroniką w sezonie 2020

Autor: Janusz Bębenek 2019.10.21, 14:51 Drukuj

Choć szczegóły techniczne maszyn z roku modelowego 2020 poznamy dopiero na listopadowych targach EICMA, to już teraz szef działu badań i rozwoju MV Agusty zdradził kilka informacji na temat poprawionych modeli Dragster i Brutale. Motocykle otrzymają przede wszystkim nową elektronikę - wyświetlacz i przeprogramowaną kontrolę trakcji.

Dragster i Brutale to dwie rodziny agresywnych nakedów MV Agusty, napędzane trzycylindrowym silnikiem rzędowym o pojemności 798 cm3 i mocy wahającej się od 109 KM w podstawowej wersji Brutale 800 do nawet 150 KM w Brutale 800 RC i Dragsterze 800 RC. W przyszłym sezonie cała grupa tych modeli ma przejść poważne modyfikacje.

NAS Analytics TAG

Część z nich przedstawił w wywiadzie dla magazynu "Motociclismo" Brain Gillen, szef działu badań i rozwoju MV Agusty. Choć stwierdził, że nie może opowiedzieć o wszystkich, to zdradził wokół których komponentów będą się one skupiać.

Przede wszystkim spodziewamy się nowego zestawu elektroniki. MV Agusta pilnie śledzi sugestie swoich klientów i okazało się, że współczesny motocyklista ma nieco inne wymagania, niż zakładano wcześniej. Do tej pory kontrola trakcji w motocyklach włoskiej marki wchodziła do gry dopiero wtedy, kiedy było to najzupełniej konieczne i robiła to bardzo zdecydowanie. W modelach Dragster i Brutale na rok 2020 będzie ona rodzajem cichego stróża - będzie działać dużo wcześniej i bardziej łagodnie. Kierowca ma praktycznie nie zauważać jej pracy.

Zmieni się również zestaw wskaźników - na kierownicy nakedów MV Agusty pojawi się zupełnie nowy wyświetlacz. Pełen obraz nowych maszyn MV Agusta z rodziny Dragster i Brutale poznamy już niedługo - tegoroczna EICMA zbliża się wielkimi krokami.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę