tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Łuków: kierowca prawie wymusza pierwszeństwo. Motocyklista hamuje... własnym ciałem [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Łuków: kierowca prawie wymusza pierwszeństwo. Motocyklista hamuje... własnym ciałem [FILM]

Autor: Raff 2020.07.28, 21:57 14 Drukuj

Ten film dość mocno podzielił widzów. jedni twierdzą, że winny jest kierowca, który próbował wymusić pierwszeństwo, drudzy, że motocyklista po prostu spanikował i nie zareagował w porę. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Podobnych sytuacji każdy z nas, motocyklistów, doświadcza co najmniej kilka w roku. Ci bardziej pechowi nawet kilka w miesiącu. Trzeba być na takie sytuacje przygotowanym i mieć dobrze opanowaną technikę jazdy, co nie oznacza oczywiście, że kierowcy samochodów mogą bezkarnie jeździć jak im się podoba - motocyklista jest przecież takim samym uczestnikiem ruchu, jak kierowca osobówki, czy autobusu.

NAS Analytics TAG

W tym przypadku okoliczności faktycznie są dwuznaczne. Kierowca mitsubishi (prawdopodobnie oślepiony słońcem) rozpoczyna lewoskręt, ale, zobaczywszy motocyklistę, zatrzymuje się w połowie manewru. Widzimy jak motocyklista przewraca się wraz z maszyną i sunie po wolnym miejscu na swoim pasie, szczęśliwie nie uderzając w samochód.

Nie podejmujemy się oceny tego zdarzenia, tym zajmie się sąd. Niewątpliwie kierowca mitsubishi powinien ustąpić pierwszeństwa przejazdu, z drugiej strony motocyklista miał też miejsce do ominięcia pojazdu. Sytuacja jest faktycznie trudna do oceny, choć członkowie facebookowych grup nie wahają się wskazywać winnych.

Przy okazji tego filmu zwracamy uwagę na "strój" motocyklisty - t-shirt i krótkie spodenki. Z tego powodu kierowca jednośladu trafił do szpitala z rozległymi obrażeniami. Gdyby miał poprawny ubiór - choćby motocyklowe jeansy, trampki z ochraniaczami i kurtkę mesh, prawdopodobnie skończyłoby się tylko na zadrapaniach i otarciach.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę