tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kymco CV-L6 to kolejny SUV wrd maksi skuterw. Moe by nowym flagowym modelem z Tajwanu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kymco CV-L6 to kolejny SUV wrd maksi skuterw. Moe by nowym flagowym modelem z Tajwanu

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.11.08, 18:14 Drukuj

Obecnie Kymco ma w ofercie najmocniejszych skuterów dwie pozycje - AK550 i trzykołowy skuter CV3. Na targach EICMA 2023 producent pokazał koncept maksi skutera, który śmiało można nazwać crossoverem i w żadnym wypadku nie należy zarzucać mu podobieństw do Hondy X-ADV.

Producenci motocykli i skuterów lubią nas raczyć ciekawymi formami, dlatego koncept Kymco CV-L6 wzbudził niemałe zainteresowanie. Tym razem mówiąc "SUV wśród skuterów" nikt nie ma na myśli kolejnego maksi skutera przeznaczonego do jazdy w terenie. Bardziej chodzi o upodobnienie konceptu do motocykli typu crossover, które zalały rynek w ostatnich latach.

NAS Analytics TAG

Maksi skutery mają wielu zwolenników wśród osób podróżujących na jednośladach, dlatego jeśli kiedykolwiek pojawi się produkcyjna wersja modelu CV-L6, to z pewnością będzie cieszyć się sporą uwagą. Silnik pochodzi z modelu AK550, a więc mamy pojemność 575 cm3, maksymalną moc 51 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 55,8 Nm.

Największe zainteresowanie budzi oczywiście przednie zawieszenie, gdzie zastosowano widelec upside down o skoku znacznie większym niż w modelu AK550. Ciekawostką jest też możliwość zamontowania kompletu kufrów. Czy Kymco CV-L6 doczeka się wersji produkcyjnej? To się okaże, ale skoro producent odważył się wyprodukować CV3, to CV-L6 z pewnością będzie niczym spacer po parku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr