tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati Hypermotard 698 Mono RVE najpikniejszym motocyklem targw EICMA 2023. Kontrowersyjny wybr odwiedzajcych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati Hypermotard 698 Mono RVE najpikniejszym motocyklem targw EICMA 2023. Kontrowersyjny wybr odwiedzajcych

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.11.16, 07:33 Drukuj

Tydzień po targach EICMA to zawsze czas podsumowań. Wiemy już, ile osób odwiedziło imprezę, a teraz dowiedzieliśmy się, jaki motocykl został wybrany najpiękniejszym. Wybór odwiedzających padł na włoską maszynę, a jest nią najnowszy Ducati Hypermotard 698 Mono w wersji RVE.

Plebiscyt na najpiękniejszy motocykl targów jest organizowany przez włoskie Motociclismo i po raz dwunasty wygrał motocykl Ducati, choć tym razem wybór może wydawać się kontrowersyjny. Wygrał Hypermotard 698 Mono RVE, który zdobył 35 proc. z 25522 głosów. Wynik jest dość kontrowersyjny, bo jeśli patrzeć na Hypermotarda pod kątem urody, to niczym się nie wyróżnia, ale być może po prostu odwiedzający docenili jego silnik.

Advertisement
NAS Analytics TAG

Warto wiedzieć, że Hypermotard 698 Mono RVE jest napędzany motorem Superquadro Mono, który z mocą 77,5 KM jest najmocniejszym jednocylindrowym silnikiem z homologacją drogową. Po zastosowaniu wyścigowego układu wydechowego moc wzrasta do 85 KM. Silnik wywodzi się w dużej mierze z Ducati Panigale 1299, po którym odziedziczył niektóre elementy. Ducati Hypermotard 690 Mono bez płynów i paliwa waży zaledwie 151 kg.

Jakie jeszcze motocykle znalazły się na podium? W tym roku rządziły włoskie maszyny, ponieważ 2. miejsce zajęło Moto Guzzi Stelvio (19,45 proc. głosów), a podium zamknęło Moto Morini Corsaro Sport (11,34 proc. głosów). W pierwszej piątce znalazły się też Honda Africa Twin Adventure Sports oraz Aprilia RS 457. Dalej w pierwszej dziesiątce są jeszcze Suzuki GSX-8R, Bimota Tera, Triumph Scrambler 400 X, Fantic Caballero Rally 500 oraz Benelli TRK 702X.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr